Rangers – Sparta 2:1. Nápor Letenských přišel pozdě, důležitou výhru slaví skotský tým

Sparta prohrála ve 4. kole skupiny Evropské ligy na hřišti Glasgow Rangers 1:2 a zkomplikovala si boj o postup do další fáze soutěže. Letenským se nepovedl hlavně první poločas, po pauze jejich hru oživil střídající Haraslín, ale víc než na korekci skóre to nestačilo.

V šesté minutě šli málem do vedení Rangers. Todd Cantwell v pokutovém území pohotově vypálil na vzdálenější tyč, ale jeho střela skončila těsně vedle. O chvíli později už se domácí radovat mohli. Po velké Gomezově chybě v rozehrávce se do stoprocentní šance dostal Danilo a poslal míč přesně do levého dolního rohu. Ve 20. minutě navýšili Skoti své vedení, když rychlý brejk zakončil přesnou přízemní ranou Cantwell. Krátce nato pálil z hranice vápna Danilo, ale trefil pouze levou tyč. Ve 40. minutě se parádním zákrokem blýskl Peter Vindahl, který vykopnul další střelecký pokus Cantwella.

Po změně stran se na šanci čekalo dlouho. Oba týmy si sice dokázaly vytvořit tlak a okupovat polovinu svého soupeře, jenže žádná střela, která by ohrozila jednu z branek, nepřicházela. Sparta mohla snížit v 71. minutě, když z voleje vypálil Lukáš Haraslín. Balon ale netrefil ideálně a nasměroval ho vedle levé tyče. O chvíli později už Haraslín mířil přesně. V pokutovém území obdržel zpětnou přihrávku a střelou pod břevno uklidil balon do sítě. V nastaveném čase zkusil štěstí Ross McCausland, ale jeho rána minula cíl o několik metrů.

Evropská liga:
Skupina C:
Glasgow Rangers - Sparta Praha 2:1 (2:0)
Branky: 11. Danilo, 20. Cantwell - 77. Haraslín. Rozhodčí: Massa - Meli, Alassio - Di Bello (video, všichni It.). ŽK: Barišič, Tavernier, Lammers, Goldson - Gomez, Vitík, Laci, Preciado.

Rangers: Butland - Tavernier, Goldson, Davies, Barišič - Lundstram, Jack - Cantwell (69. McCausland), Lammers (90.+5 Cifuentes), Sima (85. Lawrence) - Danilo (85. Dessers). Trenér: Clement.
Sparta: Vindahl - Vitík, Sörensen, Gomez (46. Wiesner) - Preciado, Kairinen, Sadílek (59. Haraslín), Zelený - Kuchta (67. Sejk), Birmančevič - Olatunji (46. Laci, 85. Vydra). Trenér: Priske.