Nejúspěšnější tým v historii Allsvenskan se vrátil na trůn, svůj třiadvacátý titul získal díky lepšímu skóre

Tým Malmö potřiadvacáté ovládl švédskou ligu. V nedělním závěrečném 30. kole zdolal doma v přímém souboji o titul 1:0 Elfsborg a při bodové shodě přeskočil soupeře díky lepšímu skóre.

Nejúspěšnějšímu švédskému týmu historie zařídil vítězství v 57. minutě z penalty útočník Isaac Thelin, s 16 góly nejlepší střelec soutěže.

Utkání poznamenalo takřka hodinové přerušení během poločasové pauzy, poté co fanoušci odpálili pyrotechniku a na stadionu se spustil protipožární alarm.

Šokující tituly klubů? Jízda Kuky s Kadlecem, pohádka Vlků s Džekem i česká stopa ve Španělsku

Malmö navázalo na ligové triumfy z let 2020 a 2021, naopak Elfsborg se nedočkal prvního titulu po 11 letech.

Na třetím místě skončili obhájci titulu z Häckenu.