Olomouc remizovala s Austrií Vídeň a vyhrála turnaj na Maltě, Hradec odsunul na třetí místo los

Olomouc remizovala na závěr přípravného turnaje čtyř mužstev Tipsport Malta Cup s Austrií Vídeň bez branek. Sigma zůstala ve třech zápasech neporažená a s pěti body za vítězství a dva nerozhodné výsledky díky lepšímu skóre šestý ročník tamního podniku ovládla. Hradec Králové porazil Trnavu 2:1 a obsadil třetí místo poté, co Austria při shodné bilanci vyhrála los.

Olomouc navázala na předloňské prvenství na Maltě. K triumfu jí dnes stačila bezbranková remíza, neboť při bodové shodě tří týmů měla o gól nejlepší skóre. Závěrečné utkání s Austrií nenabídlo příliš pohledných akcí a šancí, oba celky v druhé půli trefily brankovou konstrukci.

"Byl to velmi těžký zápas. Austria byla lepší v kombinaci, my jsme měli více šancí. Celý turnaj nás skvěle prověřil, byla to pro nás výborná zkušenost, každý soupeř byl z jiného soudku. Důležité pro mě je, že jsme prošli soustředěním bez jediného zdravotního problému," řekl na tiskové konferenci trenér Sigmy Václav Jílek.

Hradec sive v pondělí vyhrál nad Trnavou, ale nakonec skončil třetí, protože při shodné bilanci přál slovenskému celku los. Kouč Kotal ale řešil hlavně úterní vítězný duel. „Byla to pro nás další kvalitní příprava na přírodní trávě. Mohli jsme tento zápas vyhrát i vyšším rozdílem, měli jsme i další šance. S celým pobytem na Maltě jsem spokojen, ideálně jsme odstartovali přípravu na ligu,“ řekl na tiskové konferenci královéhradecký trenér Václav Kotal.

Turnaj Tipsport Malta Cup:
FC Hradec Králové - Trnava 2:1 (1:0)
Branky:
19. Vašulín, 56. Horák - 65. Djuricin.
Hradec Králové: Bajza - Harazim, Čihák, Leibl - Čmelík, Kodeš, Kučera, Horák - Šašinka (69. Hlaváč), Pilař (77. Boniš) - Vašulín (85. Juliš). Trenér: Kotal.

Sigma Olomouc - Austria Vídeň 0:0
Olomouc:
- I. poločas: Stoppen - Vraštil, Beneš, Pokorný - Chvátal, Ventúra, Zorvan, Langer, Elbel - Singhateh, Juliš, II. poločas: Stoppen - Křišťál, Matys, Novák - Zifčák, Breite, Pospíšil, Sláma - Vodháněl, Fortelný (79. Růsek) - Fiala. Trenér: Jílek.