Klokani si v přípravě v derby pořádně zastříleli, Plzeň nedala penaltu a brala jen těsnou výhru

Plzeň v sobotním přípravném utkání vyhrála nad druholigovou pražskou Duklou 1:0. Vítězný gól vstřelil už v první půli Jhon Mosquera. Dalšími zápasy základních skupin pokračuje i zimní Tipsport liga, kde měli nabito vršovičtí Bohemians. Klokani zvítězili vysoko nad Viktorií Žižkov 6:0.

Plzeň v týdnu nasázela jedenáct branek do sítě divizního Senco Doubravka. Proti Dukle bylo gólové menu skromnější. Do první příležitosti se dostal ve čtvrté minutě Matěj Vydra, ale nepropálil hradbu těl. Úspěšnější byl ve 12. minutě Mosquera, kterému balon z pravé strany naservíroval před prázdnou branku Kopic.

V jednadvacáté minutě mohl přidat po podobné akci druhou trefu, ale na míč nakonec nedosáhl. Viktoriáni mohli pojistit náskok z penalty, ale pokus Matěje Vydry zneškodnil zkušený brankář Filip Rada.

Do druhé půle trenér Miroslav Koubek zamíchal sestavou a poslal na hřiště devět nových plzeňských hráčů. Moc šancí ale k vidění nebylo. V náznaku velké příležitosti ukopl míč útočníku Klimentovi jeden z bránících hráčů, skóre se tak již neměnilo.

"Opět jsme si vyzkoušeli určité věci, nějaké nové vazby nových hráčů, kteří si zvykají. Určitě to byl zajímavý zápas s dobrým soupeřem. V prvním poločase jsme viděli dobré věci, vytvořili si dvě tři jasné gólové šance, pak ještě nedali penaltu. Herní projev byl asi lepší než ve druhé půli. Ale i tam jsme měli nějaké přechody, které jsme ale už gólově nedotáhli," uvedl pro klubový web slovenský asistent trenéra Viktorie Marek Bakoš.

Klokani spustili kanonádu

Klokani ve středu nasázeli druholigové Vlašimi sedm branek a podobně nabito měli i tentokrát proti Žižkovu. Na vedoucí trefu nemuseli čekat dlouho, už v 9. minutě se prosadil Kozák přízemní ranou k tyči. Bohemians se i dál tlačili do útoku, ale skóre navýšili až těsně před přestávkou. Kovařík obloučkem přihrál Puškáčovi a ten se nemýlil. Finiš půle měl prvoligový tým drtivý, protože na 3:0 ještě před odchodem do kabin stihl zvýšit zblízka Dostál.

Vršovický koncetr pokračoval i dál. Mezi střelce se zapsal po centru Hybše volný Matoušek. Řadu dalších šancí ještě pochytal Čtvrtečka v brance Viktorie, skóre ale stejně dál narůstalo, když se prosadil z dorážky Mužík. Dominanci vršovického celku pak podtrhl důrazný stoper Hůlka.

Baník lídrovi druhé ligy gól nedal

Ostrava nastoupila k jedinému přípravnému utkání v domácích podmínkách, zbytek zápasů odehraje na soustředění v Turecku. Baník měl proti Vyškovu řadu šancí, ale skórovat nedokázal.

"Jsem rád, jak to kluci po skoro třítýdenní tvrdé přípravě odpracovali. Měli jsme dost zajímavých situací, hlavně ve druhé půli jsme to mohli asi rozhodnout. Ale v této fázi to o výsledku není," řekl trenér Baníku Pavel Hapal.

Jablonec si částečně spravil reputaci po kolapsu obrany v zápase s Žižkovem a divizní Velké Hamry přestřílel 5:2. Dvakrát se po změně stran trefil Náprstek, premiérový gól za A-tým si připsal další mladík Gaši.

Přípravná utkání:
Viktoria Plzeň - Dukla Praha 1:0 (0:0)
Branka: 12. Mosquera.
Plzeň - I. poločas: Jedlička - Řezník, Hranáč, Jemelka - Kopic, Kalvach, Červ, Cadu - Vydra, Tamm, Mosquera. II. poločas: Tvrdoň - Dweh, Hejda, Paluska - Holík, Valenta, Červ, Traoré, Cadu (60. Havel) - Šulc - Kliment. Trenér: Koubek.

Baník Ostrava - Vyškov 0:0

Ostrava - I. poločas: Letáček - Rusnák, Blažek, Pojezný, Šehič - Buchta, Miškovič, Šín, Šudák - Kubala - Tanko. II. poločas: Markovič - Měkota, Frydrych, Lischka - Juroška, Rigo, Grygar, Madleňák - Adediran, Klíma - Almási. Trenér: Hapal.

FK Jablonec - Velké Hamry 5:2 (1:0)

Branky Jablonce: 59. a 80. Náprstek, 25. Chramosta, 49. F. Souček, 77. Gaši.
Jablonec - I. poločas: Kotlín - Karban, Tekijaški, Hurtado, Polidar - Kanakimana, Houska, Kubín, Pleštil - Chramosta, Krulich. II. poločas: Myška - Karban, Štěpánek, Martinec, Čanturišvili - Gaši, F. Souček, Kratochvíl, Náprstek - Velich, Drchal. Trenér: Látal.

Žilina - MFK Karviná 7:4 (2:2)
Branky: 36. Gidi, 39. Bille z pen., 47. Ilko, 51. Sauer, 59. Essomba, 73. Jambor, 84. Ďatko - 19., 58. a 62. Akinyemi, 24. Ezeh.
Karviná: Lapeš (46. Ciupa) - Traoré, Krčík (46. Ojora), Čurma - Ezeh (65. Kačor), Moses, Boháč (75. Vinicius), Memič (46. Papalelé) - Ayaosi (46. Ražnatovič) - Vinicius (46. Kauan Carneiro), Akinyemi (75. Ezeh). Trenér: Jarábek.

Tipsport liga:
Skupina B (Horní Počernice):
Bohemians Praha 1905 - Viktoria Žižkov 6:0 (3:0)
Branky: 9. Kozák, 43. Puškáč, 44. Dostál, 50. Matoušek, 68. Mužík, 76. Hůlka.
Bohemians - I. poločas: Soukup - Köstl (40. Hůlka), Křapka, M. Kadlec - Dostál, Jindřišek, Hrubý, Kovařík - Kozák, Mužík - Puškáč. II. poločas: Soukup - Hůlka, Vondra, M. Kadlec - Mužík (75. Lehovec), Jánoš (56. Farkaš), Beran, Hybš - Matoušek, Prekop - Ristovski. Trenér: Veselý.

FK Pardubice - Vlašim 5:0 (0:0)
Branky: 57. Surzyn, 65. Brdička, 68. Kissiedou, 80. Pikul, 82. Černý.
Pardubice - I. poločas: Budinský - Mareš, Kukučka, Ortiz, Icha - Darmovzal - Daněk, Hlavatý, Míšek, Patrák - Huf. II. poločas: Budinský - Tischler, Lupač, Ortiz (62. Jindra), Icha (62. Donát) - Kissiedou - Brdička, Hlavatý (62. Pikul), Surzyn, Daněk (62. Mukwelle) - Huf (62. Černý). Trenér: Kováč.

Skupina C:
FC Zlín - Zbrojovka Brno 1:2 (1:1)
Branky: 22. Janetzký - 1. Juritka, 50. Alijagič.
Zlín: Dostál - Fantiš, Cedidla, Didiba, Čelůstka (73. Jura) - Reiter, Bužek (79. Kulíšek), Janetzký (62. Švach), Vukadinovič (67. Polášek) - Ikugar (62. Chibuike), Achvlediani (55. Bobčík). Trenér: Červenka.

Skupina D (Prostějov):
Prostějov - Sigma Olomouc 2:3 (0:1)
Branky: 50. a 87. Matoušek - 12. Emmanuel, 56. Juliš, 60. Singhateh.
Olomouc - I. poločas: Macík - Křišťál, Matys, Novák - Zifčák, Langer, Pospíšil, Sláma - Vodháněl, Emmanuel - Růsek. II. poločas: Macík - Chvátal, Vraštil, Pokorný, Elbel - Dele, Zorvan - Fortelný, Fiala, Singhateh - Juliš. Trenér: Jílek.