Sparťanské béčko se s Anglií rozloučilo vysokou porážkou s Blackburnem

Rezerva Sparty se s dalším ročníkem Premier League International Cupu rozloučila porážkou s výběrem Blackburnu Rovers 1:4 a skončila ve skupině A na sedmé příčce. Letenští uhráli v soutěži tři body, které získali v souboji s Leedsem.

Skóre otevřel třináct minut po poločasové přestávce Chrisene. Sparťané dokázali vyrovnat, pokaženou rozehrávku domácích potrestal Jonáš. Blackburn však odpověděl dvěma góly v rozmezí jedné minuty. Výhru anglického celku pak pečetil Gilsenan.

Blackburn do zápasu v Ewood Parku  nasadil i několik hráčů, kteří pravidelně hrají druhou nejvyšší anglickou soutěž. Islandský reprezentant Arnor Sigurdsson už v letošní sezoně nastřílel pět branek za A-tým Rovers. V základní sestavě nastoupil také dvacetiletý Švéd Yasin Ayari, který v Blackburnu hostuje z prvoligového Brightonu.

Galatasaray může před soubojem se Spartou přijít o defenzivní oporu. Zájem má Bayern, dohodu brzdí peníze

Blackburn Rovers U21 – AC Sparta Praha B 4:1 (0:0)
Branky:
58. Chrisene, 71. Gilsenan, 72. Ayari, 81. Gilsenan – 65. Jonáš. ŽK: 11. Olson, 43. Dolan, 80. O’Grady-Macken. Rozhodčí: Jeremy Simpson.
Blackburn: Michalski – Chrisene (77. Haddow), Olson, Atcheson, Rankin-Costello (60. Tyjon) – Sigurdsson, Ayari (77. O’Grady-Macken), Finneran (60. Weston), Duru – Leonard, Dolan (60. Gilsenan).
Sparta B: Nalezinek – Jedlička, Lilling, Uhrinčať (62. Říha) – Penxa (62. Novák), Jonáš, Okeke (46. Tošnar), Váňa – Rus, Šiler (62. Michl), Hranoš (77. Osmani).