Skvělý Janošek v Nizozemsku nastřílel už deset branek. Střelecký účet si otevřel i Sejk

Dominiku Janoškovi fotbal v Nizozemsku chutná. Český záložník ve 25. kole tamní druhé nejvyšší soutěže vstřelil obě branky Bredy při remíze 2:2 s FC Eindhoven a s deseti přesnými zásahy se dělí o pozici nejlepšího zahraničního střelce ligy. První branku v dresu Rody zaznamenal útočník Václav Sejk.

Janošek ukončil své šestizápasové čekání na gól v páté minutě, kdy se prosadil povedeným pokusem z přímého kopu. Druhou branku vstřelil v závěru prvního poločasu a zaokrouhlil tak svou sezonní bilanci na deset zásahů. Překonal tím svůj zápis z minulého roku, kdy se v dresu Pardubic ve FORTUNA:LIZE prosadil devětkrát.

JANOŠEK SI V NIZOZEMSKU ŘÍKÁ O PŘESTUP. V DRUHÉ LIZE JE NEJLEPŠÍM CIZINCEM

Právě povedená sezona na východě Čech mu vynesla první zahraniční angažmá. To i přes prvotní pochyby odborníků zvládá pětadvacetiletý záložník náramně. "Mám hlavu jenom tady a chci pracovat tak, abych mohl v zahraničí zůstat co nejdéle,” líčil v prosinci pro podcast Livesport Daily.

Svými výkony dělá vše pro to aby svá slova naplnil. Ve druhé nizozemské lize je s deseti góly a pěti nahrávkami nejproduktivnějším cizincem a říká si o pozornost klubů z elitní soutěže.

Sejk na svůj první gól v dresu Rody čekal do třetího duelu. Útočník, který se do Nizozemska vydal na půlroční hostování z pražské Sparty, se prosadil v 52. minutě zápasu s Dordrechtem a jeho trefa se v konečném zúčtování ukázala jako vítězná. Roda zvítězila 4:1 a v neúplné tabulce se posunula se na druhé místo.

CHCI PRACOVAT TAK, ABYCH MOHL V ZAHRANIČÍ ZŮSTAT CO NEJDÉLE, TVRDÍ JANOŠEK. NEZAVÍRÁ ALE DVEŘE ANI PŘED ČESKOU ŠPIČKOU