Brno pod novým koučem obralo v druholigovém šlágru o body aspiranta na postup, fandové Zbrojovky stejně zuřili

Druholigová bitva na moravském poli neměla v sobotu vítěze. Vyškov remizoval v Drnovicích se Zbrojovkou Brno 1:1 a zůstal za pražskou Duklou na druhém místě tabulky. Brno po výměně kouče bodovalo ve druhém duelu v řadě, když navázalo na domácí výhru nad Jihlavou. Fanoušci hostujícího týmu ale stejně zuřili. "Bartoněk ven," dávali najevo, že se jim nelíbí počínání majitele klubu.

První příležitost nevyužil domácí Raimonds Krollis. Lotyšský útočník obdržel v osmé minutě perfektní střílený pas přímo do nohy, jenže ranou z první nedokázal balon umístit dostatečně k levé tyči, čímž umožnil Dominiku Sváčkovi předvést pohotový zákrok. Ve 34. minutě po chybě v brněnské rozehrávce získal míč Lukáš Lahodný a do šance vyslal Krollise, který zakončil po zemi nechytatelně k tyči. Gólová radost však byla předčasná, jelikož si Lotyš nepohlídal ofsajdové postavení. Krátce před odchodem do šaten pohrdl obrovskou šancí Santiago Eneme. Útočník z Rovníkové Guiney se po další chybné rozehrávce Zbrojovky rozhodl kombinovat s Krollisem, jenž mu balon vrátil před odkrytou bránu, Eneme ovšem trestuhodně zamířil pouze těsně vedle.

Před necelou hodinou hry se v dobré pozici po přesné průnikové přihrávce objevil Fomba, jenže nevyužil toho, že před ním hostující obrana ustupovala a následné zakončení poslal mimo. Se svým pokusem neuspěl ani Krollis, který se po rohovém kopu pokoušel Sváčka překonat střelou na vzdálenější tyč. Vyškované se zaslouženého vedení ujali v 71. minutě, nicméně velmi jim k němu dopomohl Gyamfi. Ghanský zadák se v pozici posledního hráče nechal obrat o míč Fombou, jenž po samostatném úniku pohodlně překonal Sváčka střelou na bližší tyč. Domácím však náskok vydržel jen sedm minut, jelikož se po dobré nabídce do malého vápna od Granečného prosadil Alijagič.

Příbram při remíze s Táborskem zlomila zásluhou ověřeného sparťana domácí kletbu

Do utkání lépe vstoupili modrobílí, kteří se dostali do vedení hned v šesté minutě zásluhou Nováka, jenž po závaru ve vápně gólově navázal na přesný zásah z minulého kola. Na jeho trefu však záhy odpověděl domácí Novotný, který si našel přízemní centr z pravé strany a z bezprostřední blízkosti usměrnil míč za záda Martina Pastornického. Ve zbytku prvního dějství vynikaly zejména obrany obou mužstev, a tak se odcházelo do kabin za nerozhodného stavu.

Po změně stran se Příbramští dopustili chyby v rozehrávce a zpoza vápna zakončoval nejlepší střelec hostí Bojan Djordjič, jenž však nabídnutou příležitostí pohrdnul a pálil nad. Do slibné pozice se na druhé straně dostal opět Novotný, ke kterému propadl střílený centr zleva. To ho ale evidentně překvapilo, protože si míč nedokázal dobře zpracovat a vůbec nezakončil. O pohledný fotbalový moment se v 79. minutě postaral nejvytíženější hráč Středočechů Daniel Fišl, jehož pokus z přímého kopu se pouze o pár desítek centimetrů nevešel mezi tři tyče.

Líšeň potopil hrdina z minulého kola

Úvod utkání se nesl v opatrném duchu a do výraznějších příležitostí se nedostával ani jeden z týmů. To se změnilo ve 14. minutě, kdy se nejprve k nebezpečnému zakončení probojoval domácí Denis Dizuba, jehož střelu sice dokázal vyrazit gólman Jan Koutný, avšak na pohotovou dorážku Sokola umístěnou pod břevno už nestačil. Vyrovnat mohl střelou zpoza vápna hostující Ebrima Singhateh, jenže jeho tečovaný projektil skončil mimo prostor tří tyčí. Okolo 35. minuty měla Sigma k dispozici sled rohových kopů, po nichž si vytvořila několik závarů, které však k vyrovnání nevedly. Srovnat skóre pak nedokázal ani Štěpán Langer, jehož ránu ze standardní situace vyrazil domácí brankář Michal Šulla.

V úvodu druhého dějství se do velké šance dostali také Marvani. Proti zakončení Milana Lutonského na zadní tyči ale skvěle zakročil gólman Koutný. Výrazná komplikace pro domácí přišla v 62. minutě, kdy musel hřiště po druhé žluté kartě opustit Polášek. Hanákům početní výhoda pomohla k územní převaze, kterou v 75. minutě dokázali zužitkovat. K míči se dostal střídající Matěj Hadaš, který parádní střelou do šibenice překonal Šullu. O šest minut později už Olomouc vedla. Po skrumáži v pokutovém území se míč odrazil na okraj velkého vápna, kde stál připravený Fortelný, jenž otočil skóre.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 24. kolo:
Vyškov - Brno 1:1 (0:0)
Branky:
71. Fomba - 78. Alijagič. Rozhodčí: Hocek - Žurovec, Bureš. ŽK: Lahodný, Delferriere - Gyamfi, Koželuh. Diváci: 1518.

Líšeň - Olomouc B 1:2 (1:0)
Branky: 14. Sokol - 75. Hadaš, 81. Fortelný. Rozhodčí: Batík - Hájek, Pfeifer. ŽK: Aldin, Polášek, Vajner, Valachovič (asistent trenéra) - Fiala, Muritala, Langer. ČK: 62. Polášek. Diváci: 408.

Příbram - Táborsko 1:1 (1:1).
Branky: 21. Novotný - 6. Novák. Rozhodčí: Opočenský - Kubr, Šafránková. ŽK: Hošek - Novák, Bláha, Svatek, Kopáček. Diváci: 576.