Exslávista Lingr sledoval vítězství Feyenoordu ve finále Nizozemského poháru z lavičky

Ondřej Lingr získal ve své první sezoně ve Feyenoordu Rotterdam Nizozemský pohár. Do nedělního finále proti Nijmegenu, které jeho tým vyhrál 1:0, český reprezentant nezasáhl. Jediný gól, kterým zápas rozhodl v 59. minutě Brazilec Igor Paixao, sledoval z lavičky. Na konci února Lingr gólem zařídil semifinále vítězství 2:1 nad Groningenem.

Ve finále Feyenoord udržel těsný náskok i v deseti poté, co byl v 72. minutě po druhé žluté kartě vyloučen devatenáctiletý gambijský útočník Yankuba Minteh.

Rozhodující branka padla krátce po pauze, již si vynutil hořící transparent, který zapálila pyrotechnika odpálená fanoušky. V 55. minutě proto odešli hráči z trávníku a vrátili se po zásahu hasičů.

Feyenoord vyhrál domácí pohár po čtrnácté a po šesti letech. K vítězství mu vedle bývalého slávisty Lingra pomohl i někdejší sparťan Dávid Hancko. Slovenský obránce odehrál ve finále celý zápas.