Leverkusen neprohrál už 50 zápasů v řadě, Bochum načal zásah Schicka, slavil i Kadeřábek s Hoffenheimem

Pavel Kadeřábek se gólem a asistencí podílel na výhře Hoffenheimu 6:0 na hřišti sestupujícího Darmstadtu. Tým českého reprezentanta vyrovnal své nejvyšší vítězství v bundeslize, po šesti letech zopakoval výsledek z domácího zápasu s Kolínem nad Rýnem a vůbec poprvé nastřílel pět branek během prvního poločasu. Kadeřábek odehrál celé utkání, David Jurásek nastoupil v 72. minutě.  Leverkusen protáhl sérii neporazitelnosti v této sezoně o další zápas, když vyhrál 5:0 v Bochumi. Jednou se trefil Patrik Schick.

Na půdě Die Lilien začal Hoffenheim skvěle, když ho už ve druhé minutě zápasu poslal do vedení Ihlas Bebou, který si šikovně seběhl za obranu domácích a po kličce gólmanovi poslal míč do odkryté sítě. Tragické počínání defenzivy Darmstadtu podtrhnul v šesté minutě Maximilian Beier, jehož do samostatného úniku vyslal skvostným pasem Kadeřábek. Německý mladík si přihrávku od českého matadora ani nemusel zpracovat, jelikož důrazná rána na přední tyč byla v danou situaci tím nejlepším možným řešením.

Ještě tučnějším písmem se Kadeřábek zapsal do statistik ve 22. minutě, kdy pumelicí z velkého úhlu procedil i s přispěním tyče míč do sítě sestupujícího celku. Čtvrtou branku v rámci první půle přidal přesnou hlavičkou po rohovém kopu Ozan Kabak a pátý direkt obstaral opět ze samostatného úniku ve 44. minutě Beier.

Druhý poločas začal ve stejném duchu, v jakém probíhal ten první. Bebou si totiž po převzetí míče uvnitř šestnáctky pohrál s domácí obranou a technickou ranou na vzdálenější tyč uštědřil Darmstadtu „kanára“. Další direkt pak mohl Die Lilien po přihrávce Kadeřábka doručit Andrej Kramarič, z penaltového puntíku však vysoko přestřelil. Chorvat se málem vykoupil čtvrthodinu před koncem zápasu, kdy naservíroval míč před prázdnou branku Juráskovi. K jeho smůle ale v zárodku útočné akce nastal ofsajd, a gól tak uznán nebyl.

Tuchel se s Allianz Arenou rozloučil stylově. Wolfsburg sfoukl svěží vítr z Chorvatska

Bavorský celek vstoupil do utkání skvěle a již ve čtvrté minutě se ujal vedení. Alphonso Davies našel na hranici pokutového území Zvonareka, jehož přízemní střela se i s pomocí levé tyče ocitla za zády Koena Casteelse. Na druhý přesný zásah nemuseli diváci čekat dlouho, neboť se ve 13. minutě po sklepnutí Thomase Müllera prosadil Leon Goretzka. Ještě veseleji mohlo být v Allianz Areně o pouhých pět minut později, brance Bryana Zaragozy ovšem předcházel těsný ofsajd. Domácí po zbytek první půle kontrolovali hru a soupeře do žádné větší příležitosti nepustili.

Přestože se trenér Wolfsburgu Ralph Hasenhüttl rozhodl pro dvojité poločasové střídání, obraz hry se po návratu z kabin nezměnil. Mnichovští nadále určovali tempo zápasu a Vlky téměř nepouštěli k míči. Druhý poločas tak mnoho zajímavých příležitostí nenabídl, o čemž svědčila pouze jedna střela mířící mezi tři tyče.

Leverkusen je dál k nezastavení

Dravě hrajícím domácím překazil ambiciózní úvod hned první útok Die Werkself z 15. minuty. Nadějný průnik Nathana Telly se totiž Passlack rozhodl utnout za cenu červené karty. Schick chtěl poté otevřít skóre hlavou, jenže při výskoku ho oběma rukama odstrčil obránce. Sudí se však zdráhal znovu výrazně zasáhnout do vývoje utkání. Expert na pumelice zpoza vápna Granit Xhaka málem udeřil po půlhodině hry, zasáhl ovšem jen břevno. Gólový účet tedy načal ve 41. minutě Schick, jenž z první uklidil k tyči centr ze strany. I další sporný zákrok ve vápně Bochumi nechal rozhodčí plavat, až do třetice odpískal faul a z puntíku zajistil gól do kabiny Victor Boniface.

Chvíli po výměně stran využil český kanonýr soupeřovy chyby v rozehrávce k uzmutí míče, následnou přízemní střelu ale gólman skvěle vytěsnil. Šanci na druhý zásah v utkání měl před uplynulou hodinou hry i Boniface, jehož projektil z hranice vápna div nezbořil spojnici. Povedenou kombinaci Bayeru chtěl v 67. minutě završit ranou z otočky Schick, jenže svůj pokus do brány nevměstnal. Nedlouho poté vsadil Xhaka zevnitř vápna znovu na razanci, Manuel Riemann však skočil k tyči včas. Když domácí začali stupňovat ofenzivní snahu, utnul jejich naděje razantní hlavičkou z rohu žolík Amine Adli. Nejhezčí gól obstaral v závěru Josip Stanišič, na jehož prudkou střelu k bližší tyči nemělo pro skvěle chytajícího Riemanna ani cenu reagovat. Chorvatský obránce navíc v nastavení prokázal týmového ducha, když osamocen před bránou nahrál na finální trefu Alejandru Grimaldovi.

Německá liga - 33. kolo:
Darmstadt - Hoffenheim 0:6 (2. a 51. Bebou, 6. a 44. Beier, 22. Kadeřábek, 26. Kabak),
Bayern Mnichov - Wolfsburg 2:0 (4. Zvonarek, 13. Goretzka),
Bochum - Leverkusen 0:5 (41. Schick, 45.+2 Boniface z pen., 76. Adli, 86. Stanišič, 90.+3 Grimaldo).