Krobot hattrickem vystřílel pardubickou záchranu. Zlín nestačil na Bohemians a je blízko pádu do druhé ligy

Fotbalisté Pardubic porazili ve čtvrtém kole skupiny o udržení Fortuna ligy Karvinou 4:0 a definitivně si zajistili setrvání v nejvyšší soutěži i pro příští sezonu. Jasné a třetí po sobě jdoucí domácí vítězství zařídil Východočechům především Ladislav Krobot, jenž se blýskl hattrickem.

Pardubice - Karviná 4:0

Karviná předvedla v minulém kole rychlou otočku skóre na hřišti Bohemians, a potvrdila tak vzrůstající formu od začátku nadstavbové části. Naopak Pardubice po dvou úvodních výhrách vyhořely 0:3 v Jablonci. Domácí celek ovšem motivovaly tři vítězství z posledních vzájemných duelů a také vidina jisté záchrany ligové příslušnosti v případě bodového zisku.

A právě Východočeši se již ve třetí minutě probojovali do nadějné pozice, kterou ovšem Vojtěch Patrák zužitkovat nedokázal. Vzápětí se do šance dostali i hosté, když se o akrobatické zakončení pokusil Lucky Ezeh. Antonín Kinský však předvedl skvělý reflex a střelu vyrazil na břevno. Na začátku druhé třicetiminutovky otevřeli Pardubičtí skóre. Michal Hlavatý dobře načasoval svůj náběh za obranu, po kterém míč ještě předložil osamocenému Krobotovi, který jej uklidil do prázdné brány. V závěru prvního poločasu navýšil vedení Kryštof Daněk, když dokázal potrestat zaváhání v hostující obraně.

BUDOU PARDUBICE MUSET HLEDAT NOVÝ MOTOR ZÁLOŽNÍ ŘADY? MÁM SVÉ AMBICE, PŘIPUSTIL HLAVATÝ. PRIORITOU JE PRO NĚJ ZÁCHRANA

Domácí po pouhých šesti minutách druhého dějství přidali další trefu. Sražený centr si na hranici vápna našel Krobot a podruhé v zápase překonal Jiřího Ciupu. Opařená obrana Slezanů musela vzápětí snést další těžký okamžik, když se po parádní přihrávce Hlavatého znovu prosadil Krobot, a završil tak hattrick. Následující minuty byly jednoznačně v režii domácích. V 81. minutě mohl pátou trefu přidat střídající Vojtěch Sychra, tentokrát si ale brankář Ciupa poradil. V závěru mohli hosté snížit, Kinský však střelu Amara Memiče dokázal zneškodnit.

Zlín - Bohemians 1:2

Fotbalisté Zlína prohráli 1:2 s Bohemians. Oba celky se v první půli nejdříve prosadily z penaltového puntíku, přičemž za vítěznou trefou se následně tlačili především Ševci. Filip Žák si však v klíčových momentech nedokázal pohlídat ofsajdovou linii, a videorozhodčí tak jeho dva góly odvolal. Litovat toho žlutomodří mohli tím spíše, že v 74. minutě vystřelil z brejku výhru Klokanů Erik Prekop.

České Budějovice - Jablonec 2:2

České Budějovice ztratily výborně rozehraný duel a s Jabloncem pouze remizovaly 2:2. Jihočeši vedli po trefě Jakoba Tranzisky už o dvě branky, hosté si však připravili bleskové odpovědi, a ještě před pauzou tak potvrdili svůj vzestup formy. Tu naopak marně hledají domácí, které v závěrečném kole sezony čeká v případě úspěchu Zlína v Jablonci zápas o všechno s Karvinou.

Zdroj: FK Jablonec