Barák se nedočkal ani napodruhé a Fiorentina dál vyhlíží trofej. Nezasloužili jsme si prohrát, tvrdí trenér Italiano

Trenér Vincenzo Italiano ani na třetí pokus ve velkém finále neukončil s fotbalisty Fiorentiny třiadvacetileté čekání na trofej. Podle italského kouče bolí středeční porážka 0:1 po prodloužení s Olympiakosem Pireus ještě více než loňský nezdar v pražském finále proti West Hamu, rovněž v Evropské konferenční lize.

"Letos jsme tomu opravdu věřili, je to obrovské zklamání. Byli jsme přesvědčení o tom, že napodruhé zakončíme soutěž ziskem poháru. Hráči nechali na hřišti všechno, o to je bolestivější vidět je po zápase v slzách. Nezasloužili jsme si prohrát," řekl Italiano televizní stanici Sky Sport Italia.

Fiorentina měla na stadionu AEK v Aténách střeleckou převahu, duel ale žádné velké gólové šance nenabídl. Až ve 116. minutě rozhodl hlavou s 11 trefami nejlepší střelec soutěže Ajúb Kaabí. Na hřišti u toho byl i český záložník Fiorentiny Antonín Barák, jenž v 82. minutě vystřídal Giacoma Bonaventuru.

VELKÁ PREMIÉRA PRO ŘECKÝ FOTBAL, OLYMPIAKOS NA STADIONU RIVALA OVLÁDL FINÁLE S FIORENTINOU

"I potřetí jsme hráli finále přesně tak, jak se takový zápas má hrát," připomněl Italiano i nezdar ve finále Italského poháru v minulé sezoně. "Znovu nám ale něco chybělo, ten malý detail, který rozhoduje o vítězi. V Konferenční lize nás za poslední dva roky nikdo nepřehrál, o to víc bolí, když pak na konci vidíte slavit soupeře," podotkl kouč čtvrtfinálových přemožitelů Viktorie Plzeň.

Celek z Florencie prohrál páté ze šesti evropských finále, uspěl pouze v roce 1961 v Poháru vítězů pohárů. Poslední trofej získal před 23 lety v Italském poháru. Fialky v Konferenční lize napodobily Benficu Lisabon, která v letech 2013 a 2014 nezvládla dvě finále Evropské ligy po sobě.

Zdroj: ACF Fiorentina