Neuvěřitelný trest pro Dortmund. Za minutové zpoždění musí Borussia zaplatit téměř půl milionu

Borussia Dortmund musí kvůli pozdnímu příchodu kapitána k losu stran zaplatit pokutu 20 tisíc eur. Vestfálský celek se nemilou zprávu dozvěděl po jednání sportovní arbitráže německého svazu, které bylo svoláno na žádost jednoho z členů dozorčí komise. Činovníkům se totiž nelíbilo, že kvůli nedochvilnosti Gregora Kobela začalo dubnové utkání proti Lipsku se zhruba minutovým zpožděním. O v přepočtu téměř půlmilionové pokutě informoval klub na svém webu.

A co tuto poměrně netypickou situaci odstartovalo? Hráči Borussie se před výkopem již tradičně shromáždili v týmovém kolečku v blízkosti svých příznivců, což by samo o sobě nebyl takový problém. Klub o tom však neinformoval svaz předem, a kolečko tak nemohlo být zařazeno do předzápasových aktivit. Důsledkem toho vznikla před startem zápasu, který Dortmund prohrál jasně 1:4, asi minutová prodleva.

Podobná týmová shromáždění jsou dobře známá také českým příznivcům. Například v průběhu minulé sezony nejvyšší soutěže zlidovělo "Priskeho kolečko", ke kterému se scházeli hráči Sparty se svým trenérem převážně po nevydařených zápasech. Tehdy se stalo terčem lehkého posměchu z jiných fanouškovských táborů. Když ale Sparta získala v sezoně double, nikdo si již na slovní rýpance nevzpomněl a všichni spíš oceňovali herní posun, který pod vedením dánského stratéga na Letné nastal. Za "Priskeho kolečko" pražský tým žádnou pokutu neplatil.