Argentině pomohlo video! Vítězný gól mistrů světa na Copa Américe se řešil tři minuty, rozhodl o postupu

Obhájci titulu z Argentiny si na mistrovství Jižní Ameriky v předstihu zajistili místo ve čtvrtfinále. Rozhodli o tom vítězstvím 1:0 nad Chile ve druhém utkání základní skupiny v East Rutherfordu.

Argentina měla od začátku převahu, ale o vítězství úřadujících světových šampionů rozhodl až v 88. minutě dorážkou Lautaro Martínez. Jeho gól navíc dlouho prověřoval videorozhodčí kvůli ofsajdu a branka byla uznána až po třech minutách.

Argentina prodloužila neporazitelnost s Chile na Copa Américe na třicet zápasů a zajistila si postup do čtvrtfinále. Tabulku vede se stoprocentní bilancí šesti bodů před tříbodovou Kanadou, Chile a Peru mají před závěrečným kolem po jednom bodu.

Kanada se na druhé místo posunula po výhře 1:0 nad Peru, když po 24 letech porazila soupeře z Jižní Ameriky. Naposledy se jí to podařilo v roce 2000, kdy ve finále Zlatého poháru zdolala 2:0 Kolumbii. Na lavičce Kanady se navíc na čtvrtý pokus dočkal první výhry trenér Jesse March.

Zápas, který po vyloučení obránce Peru Miguela Arauja rozhodl ve druhé půli Jonathan David, v závěru prvního poločasu poznamenal kolaps asistenta rozhodčího Humberta Panjoje. Sudí byl krátce ošetřen přímo na trávníku a poté jeho roli převzal povolaný náhradník.