Po Argentině také Kanaďané prošli do semifinále turnaje Copa América po penaltáchFlashscore
Druhými semifinalisty mistrovství Jižní Ameriky se stali Kanaďané, kteří stejně jako světoví šampioni z Argentiny prošli dál po penaltovém rozstřelu. Utkání s Venezuelou skončilo v základní hrací době 1:1, střelbu ze značky pokutového kopu rozhodl v šesté sérii Ismaël Koné. Kanaďané se o postup do finále utkají s výběrem kolem Lionela Messiho, s nímž už v základní skupině prohráli 0:2. O složení druhého semifinále se rozhodne v zápasech Kolumbie - Panama a Uruguay - Brazílie.

Kanaďané na Copě América, kde jsou s dalšími pěti severo- a středoamerickými týmy hosty, prošli do semifinále, ačkoliv dali dosud jen dva góly. Ve čtvrtfinále se před 51.000 diváků v texaském Arlingtonu postaral o ten druhý už ve 13. minutě Jacob Shaffelburg. Hráč Nashvilleu skóroval jako první z celkem 42 hráčů zámořské ligy MLS, kteří na turnaji v USA startují, a v rámci oslavy věnoval gól hvězdě týmu Tajonu Buchananovi, jenž o zbytek turnaje přišel kvůli zlomené noze z tréninku.

Venezuelané vyhráli všechny tři zápasy ve skupině, poté co všechny své góly dali ve druhých poločasech, a po změně stran se prosadili i tentokrát. V 64. minutě vyrovnal po bleskovém brejku lobem ze 39 metrů Salomon Rondón. Čtyřiatřicetiletý útočník mexické Pachuky dal třetí gól na turnaji, národní rekord vylepšil o 44. reprezentační branku a vynutil si rozstřel, který sám úspěšně zahájil. Po základní sérii pěti pokusů na každé straně byl ale stav nerozhodný 3:3, načež Wilker Angel gól nedal a Koné rozhodl.

Copa América, mistrovství Jižní Ameriky - čtvrtfinále:Venezuela - Kanada 1:1 (0:1), na pen. 3:4Branky: 65. Rondón - 13. Shaffelburg.

Argentina před čtvrtfinále Copy trne hrůzou. Dá Messi do kupy stehenní sval? Počkáme, jak se to vyvine, připustil trenér