Potočný v přípravě dává krásné góly a hlásí: Věřím, že budeme výrazně lepší než vloni. Jak funguje Zbrojovka pod novým trenérem?

Uplynulá sezona se Zbrojovce vůbec nevydařila. Brněnský celek kvůli zpackanému jaru musel přehodnotit své předsezonní cíle. Místo návratu mezi českou elitu na stadionu v Srbské do posledních kol řešili, jak se vyhnout blamáži v podobě sestupu do MSFL. Jednou z mála světlých výjimek byly výkony Romana Potočného. Zkušený ofenzivní univerzál na jaře nasázel šest branek a ve druhé polovině ročníku byl nejlepším střelcem týmu. Góly dává i v přípravě, naposledy se dvakrát trefil proti Podbrezové.

A že oba dva góly proti šestému týmu uplynulé sezony slovenské ligy stály za to. V 10. minutě se trefil z přímého kopu a o deset minut později další ranou zpoza vápna poslal brněnský celek poprvé v zápasu do vedení. "Dvakrát jsem se do sítě takhle z dálky trefil snad jen jednou, proti Spartě. Tehdy ale rozhodčí jeden gól neuznal, takže v sobotu to bylo poprvé," řekl pro klubový web spokojený střelec.

PARDUBICE PŘED STARTEM LIGY HLEDAJÍ OFENZIVNÍ POHODU. VE HŘE JSOU DALŠÍ POSILY. ČEKÁME, JAK TO DOPADNE, PŘIPUSTIL KULIČ

O třiatřicetiletém bombarďákovi je známo, že z dálky umí zahrozit. V minulé sezoně z jeho dalekonosných pokusů několikrát profitovali spoluhráči, proti Podbrezové se radoval sám a při prohře 2:5 obstaral obě branky Zbrojovky. "U druhého gólu jsem měl trochu více času, takže jsem se podíval, kde jsou obránci. Byli daleko a řekl jsem si, že to zkusím. Povedlo se,“ popsal Potočný.

Zbrojovka poprvé v přípravě nevyhrála, vzhledem k předchozím úspěchům s Pohořelicemi, Slováckém a slovenským Pohroniem však není třeba panikařit. "První poločas byl z naší strany výborný, až na tu první minutu. Ale rychle jsme se vzpamatovali. Do druhé půle proti nám přišla čerstvá jedenáctka, nám trochu došly síly. Ale je lepší se z prohry poučit teď, než aby to přišlo pak v sezóně,“ líčil zkušený brněnský útočník.

Zbrojovka si v přípravě zvyká na nový fotbal, který po ní chce trenér Jaroslav Hynek. Výhodou je, že hráči mají dost času na přípravu. Vždyť v uplynulé sezoně se u brněnského A-týmu vystřídali tři trenéři. "Hrajeme trochu jiný systém. Učíme se v tom pracovat, dost věcí je pro nás nových. Ale věřím, že nám to bude šlapat. Za dva týdny začíná liga, už se samozřejmě všichni těšíme na mistráky a věříme, že to bude výrazně lepší, než poslední rok," uvedl Potočný.

CHYBÍ NÁM KVALITA, BĚDUJE TRENÉR SLOVÁCKA WEST. SLOVENSKÁ CESTA SE ALE VYPLÁCÍ, CHVÁLÍ TAKÉ MLADÍKA