Kabongo opět pálil, Plzeň ale poprvé v přípravě padla, Liberec je v Rakousku stoprocentní. Našla Slavia v Botosovi řecký poklad?

Fotbalisté pražské Slavie ve druhém poločase otočili přípravný zápas s Podbrezovou a díky výhře 4:2 zvládli i třetí utkání na soustředění v Rakousku. Ve stejné zemi se připravuje na novou sezonu i Plzeň, která dnes podlehla 1:2 Karabachu a během letní pauzy utrpěla první porážku.

Slavia - Podbrezová 4:2

Slavii poslal do vedení z brejku Wallem, Podbrezová ale před koncem poločasu po Chaloupkově vlastním gólu a Juritkově trefě skóre otočila. V 52. minutě znovu srovnal hlavou po rohu Van Buren, v 64. minutě přidal další zásah sedmnáctiletý záložník Dominik Pech a pojistku přidal v závěru z dorážky Botos. Řecký záložník se po letním přestupu prosadil v sešívaném dresu už podruhé.

Úřadující české vicemistry čeká před startem sezony ještě sobotní generálka proti dalšímu slovenskému týmu Žilině.

Liberec - Debrecín 4:0

Stoprocentní bilanci na soustředění v Rakousku udržel i Liberec, který výhrou 4:0 nad Debrecínem navázal na triumf s Kluží. V prvním poločase skóroval Icha a po změně stran zvýšili z penalty Frýdek a dvěma brankami slovenský záložník Dulay. Slovan se před návratem do Česka utká v pátek s maďarským týmem Puskás Akadémia.

Plzeň - Karabach 1:2

Plzeň zvládla všechny čtyři dosavadní přípravné zápasy s celkovým skóre 17:1, na ázerbájdžánské šampiony ale nestačila. O výhře Karabachu rozhodl dvěma góly v první půli Andrade, Západočeši pouze snížili zásluhou Kabonga. Viktoria zakončí soustředění v pátek proti FC Kodaň.

SLAVIA VSADILA VŠECHNO NA JEDNU KARTU, TITUL SE ALE KOUPIT NEDÁ, MYSLÍ SI EXPERT. ZÁJEM O OLAYINKU? REZIGNACE NA SKAUTING