Třetí velké finále v řadě. Messi prvním gólem na Copa Américe přiblížil Argentinu k obhajobě

Fotbalisty Argentiny dělí poslední krok od obhajoby titulu na mistrovství Jižní Ameriky. Úřadující světoví šampioni porazili v semifinále Copy América Kanadu 2:0, prvním gólem na turnaji se na vítězství podílel Lionel Messi. Osminásobný držitel Zlatého míče pečetil ve druhém poločase skóre, úvodní branku zápasu dal Julian Álvarez.

Argentinci přestáli v úvodu zápasu před více než 80 tisíci diváky na stadionu v East Rutherfordu tlak Kanaďanů. Ve 22. minutě Álvarez prošel mezi dvěma obránci a otevřel skóre. Z Messiho šancí se poté ujala až ta v 51. minutě, kdy tečoval střelu Enza Fernándeze mimo dosah gólmana Maxima Crepeaua. V reprezentačním dresu si připsal už 109. branku, víc jich má na mezinárodní scéně na kontě jen Portugalec Cristiano Ronaldo (130).

YAMAL PŘEKONAL LEGENDÁRNÍHO PELÉHO! MŮŽE BÝT NEJLEPŠÍ V HISTORII, TVRDÍ DE LA FUENTE. V ČEM PŘIPOMÍNÁ CAESARA?

"Je šílené, co tenhle tým dokázal, co argentinská reprezentace předvádí. Pro nás, kteří zůstali ze staré gardy, je více než působivé, že je národní tým v dalším finále," řekl po zápase Messi, jenž před dvěma týdny oslavil 37. narozeniny.

Argentina si tak po třicáté v historii zahraje finále Copa América. La Albiceleste bojují o druhý titul v řadě a šestnáctou trofej na turnaji, čímž by přeskočili Uruguay. Ta může být jejich finálovým soupeřem, nicméně nejprve musí ve čtvrtek večer porazit Kolumbii.

Kanada se sice nedostala do finále, ale už se zapsala do historie. Při své první účasti na Copa América se javorové listy probojovaly až do semifinále a staly se tak teprve čtvrtou zemí ze zóny CONCACAF, která se do této fáze turnaje dostala. Tím se vyrovnali Mexiku, USA a Hondurasu. Les Rouges ještě čeká nedělní zápas o třetí místo.

SPARŤAN PRECIADO BLÍZKO SENZACI, ARGENTINU ZACHRÁNIL GÓLMAN MARTÍNEZ. MESSI ZKUSIL NAPODOBIT PANENKU, ALE TREFIL BŘEVNO