Derby béček vyšlo lépe Slavii, v závěru rozhodl stoper Konečný. Líšeň si zastřílela na Žižkově

První derby rezerv pražských S v novém ročníku Chance Národní Ligy spělo do remízového konce, který však v 90. minutě odmítl domácí mladíček Mikuláš Konečný. Slavia tak díky teprve osmnáctiletému obránci zdolala konkurenční Spartu 2:1 a při návratu do druhé ligy si připsala první tři body. Líšeň si na úvod nedělního programu zastřílela na Žižkově, když tamní Viktorii porazila 4:1.

Slavia B - Sparta B 2:1

Slávisté, kteří odehráli na “domácím” hřišti v pražském Radotíně vůbec první zápas a poprvé tam trénovali teprve v sobotu, si hned v první minutě vytvořili velkou šanci. Kosovský útočník Elmedin Rama si odstavil Ondřeje Kukučku a z levé strany se vřítil do pokutového území. Jeho velkou šanci však reflexivním zákrokem zneškodnil brankář Jakub Surovčík.

Ve 21. minutě ale už Rama skóre otevřel. Štěpán Beran se uvolnil na levé straně a po jeho přihrávce se urostlý Balkánec nadvakrát v pádu prosadil. Po půlhodině hry však bylo srovnáno. Pokutového kopu se po faulu na Jakuba Tošnara ujal nigerijský záložník Sparty Nelson Okeke a střelou doprostřed brány překonal brankáře Filipa Slavatu, který oproti zápasu v Táborsku nahradil zkušeného Ondřeje Koláře. Zanedlouho mohl skóre otočit Vojtěch Hranoš, střelou z úhlu však těsně netrefil horní roh brány.

HRÁLO SE V PODSTATĚ NA HLÍNĚ, POSTESKL SI ZLÍNSKÝ HRDINA TKÁČ. TĚŠÍ HO, ŽE ŠEVCI JEŠTĚ NEDOSTALI GÓL. DRUHÁ LIGA? MOC FOTBALU NEUVIDÍTE

Také úvod druhé půle vyšel lépe Slavii, Rama dostal míč za obranu, z úhlu však mířil jen do Surovčíka. Oba týmy poté vsadily spíš na bojovnost, a tak diváci na další šanci čekali až do 74. minuty. Aktivní Tošnar kolmicí za defenzivu sešívaných vybídl ke skórování střídajícího Enese Osmaniho, záložník Sparty však mířil jen do boční sítě.

K finálnímu rozuzlení tak došlo až v 90. minutě. Dlouhý roh slávisty Eliáše Pitáka doletěl až na malé vápno, po teči Milana Škody propadl míč ke stoperovi Mikuláši Konečnému, který se trefil přesně pod břevno.

Slavia tak odčinila úvodní prohru 1:3 v Táborsku, Sparta má na kontě bod poté, co v žižkovském azylu přišla proti rezervě Baníku o dvoubrankové vedení a remizovala 2:2. V příštím kole hrají slávisté v Líšni, Sparta doma s Jihlavou.

Žižkov - Líšeň 1:4

Nedělní program druhého kola Chance Národní Ligy nastartovaly dva týmy, které do sezony vstoupily ziskem jednoho bodu. Zatímco Líšeň hrála se Zlínem bez branek, Žižkov remizoval i díky trefě Tomáše Necida 1:1 s Varnsdorfem. I proto byla od úvodních minut očividná z obou stran aktivita, která ve 20. minutě vyústila v první branku zápasu.

O změnu skóre se postaral hostující Michal Jeřábek, který zužitkoval dobré postavení a dorazil míč za záda bezmocného brankáře Martina Melichara. Brněnský celek po vedoucí trefě diktoval tempo zápasu, do nějž se domácí vrátili až v poslední desetiminutovce první půle. Do dobré pozice se dostal Jiří Sodoma, jehož lob však vyrovnání nepřinesl. A když se na druhé straně díky dobrému zákroku Davida Broukala neprosadil ani Václav Dudl, odebraly se oba týmy do šaten.

REGULÉRNOST SOUTĚŽE MI PŘIPADÁ ZVLÁŠTNÍ, HLÁSÍ KOUČ TÁBORSKA. VADIL MU POVRCH VE ZLÍNĚ I ODKLAD PRO BANÍK B

Pražané začali druhou část podstatně lépe. Hned po přestávce se za šestnáctkou opřel do míče Tomáš Necid, jeho pokus ale kryl Tomáš Vajner. I v následujících minutách fotbalisté Líšně čelili nebezpečným situacím a tlak Viktorie se stupňoval, čehož dokázal využít Necid. Zkušený forvard zužitkoval Sodomův centr a srovnal skóre. Pražané se však dlouho neradovali, vzápětí totiž po obdobné situaci vrátil Líšni vedení Jan Silný.

Líšeň byla na koni, což jen potvrdil Milan Lutonský, jenž v 69. minutě zvýšil vedení Moravanů na rozdíl dvou branek. V samotném závěru se ještě o jednu trefu postaral třiadvacetiletý Adam Vlasák. Domácí už reagovat nedokázali a zatímco Brňané ukončili sérii tří porážek ze vzájemných zápasů, Viktorie z domácího duelu odešla s prázdnou.

Zdroj: SK Líšeň