Zemětřesení v Dynamu! Vedení českobudějovického celku odvolalo trenéra Lercha už po dvou kolech

Vedení českobudějovického Dynama podle informací serveru iDNES.cz po sobotní porážce 0:4 na Slavii odvolalo kompletní realizační tým v čele s Jiřím Lerchem. Favoritem na nově uvolněnou pozici by měl být jihočeský rodák František Straka.

České Budějovice nevstoupily do nové sezony vůbec ideálně. Dva zápasy, dvě porážky a hrozivé skóre 0:6. Dynamo se po sobotním výprasku na Slavii (0:4) krčí na posledním místě tabulky Chance Ligy, což se pochopitelně nelíbí novému vedení v čele s majitelem klubu Daliborem Jirkou. A tak se na Střeleckém ostrově dějí věcí – kompletní realizační tým v čele s trenérským duem Jiří Lerch, Jiří Kladrubský byl odvolán. Informaci, s níž jako první přišel server iDNES.cz, potvrzují i zdroje eFotbalu a Livesport Zpráv.

Realizační tým dvaapadesátiletého trenéra převzal nadvládu nad lavičkou Jihočechů v lednu a pomohl Dynamu k záchraně přes baráž, v níž si českobudějovičtí fotbalisté poradili s Táborskem.

O PŮLI BYL V KABINĚ ŠRAMOT. KDYŽ PROHRÁVÁTE NA SLAVII PO DESETI MINUTÁCH 0:2, JE TO PRO SOUPEŘE ŇAMKA, TVRDÍ KOUČ DYNAMA

Právě úspěšná záchrana Lerchovi zajistila novou smlouvu, angažmá si ale příliš neprodloužil. Rozhodnutí o jeho konci padlo ani ne 24 hodin po debaklu 0:4 v pražském Edenu.

"O půli byl v kabině šramot, musel jsem zvýšit hlas. Nemám rád, když hrajete zápas na takovém stadionu, před takovou návštěvou a předvedete tohle. Jsou to přece ligoví fotbalisté, musíte se rvát o výsledek, musíte si věřit," kroutil hlavou trenér Dynama Jiří Lerch po prohře na půdě pražské Slavie. Tehdy však ještě netušil, že svým svěřencům promlouvá po zápase naposledy.

Jeho nástupcem by se mohl stát František Straka, který v minulé sezoně pomohl k záchraně slovenským Michalovcím. Zkušený kouč na Střeleckém ostrově působil už v sezoně 2007/2008.

KOUČ SLAVIE CHVÁLIL PO VÝHŘE NAD DYNAMEM DIOUFA I TRÁVNÍKÁŘE, PAK PROMLUVIL O ŠANCÍCH NA ZÍSKÁNÍ OLAYINKY