Flick na lavičce Barcelony začal cenným skalpem, Katalánci v přípravě porazili Manchester City

Trenér Hansi Flick zahájil své působení u fotbalistů Barcelony úspěchem. V prvním přípravném utkání pod vedením bývalého kouče německé reprezentace vyhráli Katalánci v Orlandu na penalty (4:1) nad Manchesterem City Pepa Guardioly. Po 90 minutách skončil zápas 2:2.

Utkání na Floridě provázely hromy a blesky, kvůli počasí se začalo o 80 minut později. Ani jeden z týmů ještě neměl nejlepší sestavu. Kataláncům chyběli mimo jiné hrdina nedávného Eura Lamine Yamal nebo němečtí reprezentanti Ilkay Gündogan a Marc-Andre ter Stegen. Za Barcelonu skórovali Pau Víctor a Pablo Torre, za anglického mistra Nico O'Reilly a Jack Grealish. Rozhodly až penalty.

Zápas sledovalo 63.000 diváků. "Jsem hodně spokojený. Tvrdě jsme pracovali a především jsme bránili a útočili jako tým," uvedl Flick, který podepsal na konci května smlouvu do roku 2026. Nahradil Xaviho Hernándeze poté, co Barcelona zakončila minulou sezonu bez zisku trofeje.

BARCELONA VYHLÍŽÍ NOVOU ÉRU S NADĚJÍ. MINULÁ SEZONA SE NEVYDAŘILA, MUSÍME UDĚLAT KROK VPŘED, BURCUJE LEWANDOWSKI

Bývalý kouč Bayernu měl jen dva týdny na trénink s nekompletním týmem, protože hráči, kteří se zúčastnili Eura a Copy América, dostali volno. Jiní, jako sedmnáctiletý obránce Pau Cubarsí, hrají na olympijských hrách v Paříži. Čeká se na návrat Yamala, který se těsně před 17. narozeninami stal nejmladším střelcem v historii mistrovství Evropy a posbíral tam několik dalších rekordů.

"Co dokázal na Euru, je neuvěřitelné. Teď je důležité, aby zůstal oběma nohama na zemi. Otevírá nám skvělé možnosti a ještě se může zlepšovat. Je na fantastické cestě," uvedl Flick na své oficiální prezentaci minulý týden.

Ligovou sezonu jeho tým začne 17. srpna duelem ve Valencii.

BARCELONA ZAČALA NÁMLUVY S OLMEM. HVĚZDIČKA LIPSKA MÁ ALE I DALŠÍ OBDIVOVATELE, KTEŘÍ CHTĚJÍ JEDNAT