Rezervy pražských „S“ si zastřílely, hattrickem se blýskl slávista Pikolon. Zlín ještě neinkasoval a je v čele, Vyškov čeká na výhru

Rezerva Slavie navázala ve 3. kole Chance Národní Ligy na výhru v derby béček pražských S, když zvítězila 4:0 na hřišti Líšně. Hattrickem se o to největší měrou přičinil Samuel Pikolon. Sparta B porazila oslabenou Jihlavu jednoznačně 4:0 a připsala si tak premiérové vítězství v nové sezoně. Vyhrál také Zlín, jenž porazil Prostějov 2:0 a posunul se do čela Chance Národní Ligy.

Líšeň - Slavia 0:4

Líšeň sice vstoupila do zápasu jako lídr soutěže, od úvodu zápasu však převzali iniciativu slávisté, kteří se ujali už v 7. minuty vedení. Z levé strany odcentroval Jan Trédl a Samuel Pikolon poslal hlavou míč přesně na zadní tyč. O chvíli později mohli slávisté zvýšit, když dostal kolmici za obranu Karel Belžík, tváří v tvář gólmanovi domácích Tomáši Vajnerovi ale neuspěl. Poté se snažil najít před bránou Pikolona, obrana Líšně však odvrátila míč do bezpečí.

V 18. minutě už slávisté svůj náskok navýšili. Vajner totiž dokázal po rohovém kopu vytáhnout střelu Dominika Pecha jen před Trédla, který neměl problém trefit odkrytou bránu. Líšeňský trenér Milan Valachovič na nepříznivý vývoj reagoval hned vzápětí, první šanci si ale brněnští vypracovali až ve 40. minutě, když Milan Lutonský napálil odražený míč těsně nad bránu Filipa Slavaty.

DRUHOLIGOVÝ SEMAFOR: LÍŠEŇ? HEZKY! ŽÁDNÝ Z TÝMŮ UŽ ALE NENÍ BODOVĚ NA NULE. ČERVENÁ PRO HANÁKY

Hned v úvodu druhé půle navíc Štěpán Beran vyslal za obranu Pikolona, který přehodil vyběhnuvšího Vajnera a Slavia definitivně zlomila odpor Líšně. V 56. minutě pak stejný hráč završil hattrick, když doklepl do prázdné brány míč po povedeném průniku Belžíka.

Alespoň zkorigovat skóre mohl v 69. minutě střídající Denis Dziuba, jeho střela zpoza velkého ale skončila těsně nad břevnem, vzápětí mohl přidat svůj čtvrtý gól Pikolon, po centru Pitáka však z malého vápna hlavičkoval nad bránu. V samotném závěru mohl zvýšit na 5:0 střídající Pavel Behenský, hlavou ale mířil jen do břevna.

Prostějov - Zlín 0:2

První zajímavější příležitost si vytvořili v 18. minutě hosté, když se k hlavičce dostal Patrik Brandner, jeho pokus však skončil těsně vedle levé tyče. Vzápětí se do šance dostali i domácí fotbalisté, konkrétně Filip Žák, který se po dobrém náběhu dostal až na hranici vápna a vyslal přízemní střelu z první. Brankář Stanislav Dostál ale zvládl zaklapnout své nohy včas a míč nakonec udržel.

Pár minut před koncem prvního dějství se za půlícím kruhem zmocnil míče zlínský David Tkáč, prošel skrze obranu Prostějova a předložil ho volnému Brandnerovi. Ten si balon připravil na střelu, když už se však chystal vypálit, byl faulován a následoval pokutový kop. K míči se postavil Vukadin Vukadinovič a i přes nepovedený kop á la Antonín Panenka ho se štěstím dokázal dostat za brankovou čáru.

PŘESTUP DO ZAHRANIČÍ? ŽÁDNOU NABÍDKU DO TOP LIGY UŽ NEČEKÁM, PŘIZNAL MASOPUST. JSEM ČECHÁČEK, VE SLAVII BYCH KLIDNĚ SKONČIL

Začátek druhé půle ukázal, že zlínským fotbalistům vstřelená branka psychicky pomohla. Jejich kvalita hry značně stoupla a soupeře téměř k ničemu nepouštěli. Přesto to byli domácí, kteří mohli v 53. minutě vyrovnat. Po přesné kombinaci se do vyložené šance se dostal Žák, na brankové čáře však skvěle zapracoval Dominik Simerský a nedovolil prostějovskému útočníkovi vyrovnat.

V 72. minutě mohl zvýšit na 2:0 útočník Zlína Tomáš Poznar, jeho dorážka do odkryté branky ale skončila pouze na tyči. Na druhé straně mohli hned vzápětí vyrazit do akce domácí, míč se v pokutovém území dostal až do místa, odkud ho Jakub Matoušek z první napálil těsně nad horní tyč.

V 90. minutě zpečetil výhru Zlína střídající Cletus Nombil a definitivně rozhodl o výsledku zápasu.

Sparta B - JIhlava 4:0

Domácí přesilovky využili už o 10 minut později, centr Lukáše Penxy z levého křídla uklidil na penaltě volejem do sítě Hynek Hruška. Pražané i nadále kontrolovali míč i hru a dalšího gólu se dočkali ve 22. minutě, když se štěstím pronikl do pokutového území Enes Osmani a z pravé strany propálil brankáře Pavla Soukupa.

Skvělý první poločas ještě vylepšil Daniel Rus, který si v šestnáctce převzal balon z levé strany, obešel Soukupa a v závěru úvodní pětačtyřicetiminutovky zvýšil na 3:0. Mladý útočník se tak stal prvním dvougólovým střelcem sparťanské rezervy v letošní sezoně.

Hosté se ve druhé půli snažili s nepříznivým stavem utkání něco udělat, ale únava z dlouhého oslabení a pevná sparťanská obrana je k výraznějšímu ohrožení branky nepustily. Naopak se znovu radovali Pražané. Vojtěch Hranoš natáhl v 72. minutě k přizemní střele zpoza velkého vápna a přidal čtvrtý gól.

Olomouc B - Žižkov 1:1

V duelu mezi domácí rezervou olomoucké Sigmy a Viktorií Žižkov se zrodila remíza 1:1, a oba soupeři tak protáhli čekání na premiérovou výhru v tomto ročníku. Vše podstatné se přitom odehrálo již v úvodní desetiminutovce, kdy nejprve otevřel skóre Daniel Fišl, na něhož po přihrávce Deleho Israela bleskurychle zareagoval Moses Emmanuel. Právě asistent u první letošní olomoucké branky pak mohl několikrát sám rozhodnout, žádný z jeho nebezpečných pokusů ovšem v brance neskončil.

Chrudim - Brno 1:0

Zbrojovka v aktuální sezoně poprvé ztratila body, když nestačila na velmi dobře hrající Chrudim. V závěru přitom měla na dosah alespoň remízu, zkušený Roman Potočný však v nastaveném čase zahodil pokutový kop. Domácí tak přetavili střeleckou převahu v jedinou branku utkání, o níž se postaral Jan Řezníček. Východočeši se po sebevědomém výkonu proti zvučnému soupeři posunuli na třetí příčku tabulky Chance Národní Ligy.

Táborsko - Baník B 1:2

Hráči Táborska padli na vlastním hřišti s rezervou Baníku 1:2. Tým, kterému se v loňské sezoně rozpustil sen o postupu do nejvyšší soutěže až v baráži, šel po skvělé práci Bojana Djordjiče do vedení. Ještě v první půli však hosté potrestali nejistou obranu Jihočechů, obrat dokonal v závěru Zdeněk Říha povedeným přímým kopem.

Varnsdorf - Opava 3:1

Fotbalisté Varnsdorfu porazili Opavu 3:1 a připsali si první výhru v sezoně. Naopak Slezané ani napotřetí v úvodu ročníku nedokázali vyhrát. O dvě branky domácích se postarali náhradníci.

Vyškov - Vlašim 1:1

Vyškov, který byl experty v předsezónních prognózách řazen mezi širší okruh favoritů Chance Národní Ligy, zůstává i po třetím kole bez vítězství. Ve vyrovnaném utkání s Vlašimí padly na obou stranách branky z rohových kopů. Za domácí se v úvodu trefil Abdoulaye Sylla, za hosty vyrovnával Petr Breda.

Zdroj: MFK Vyškov