Sparta ve třetím předkole Ligy mistrů vyzve FCSB. Rumunský celek rozhodl o postupu v poslední minutě

Fotbalisté Sparty vyzvou ve 3. předkole Ligy mistrů FCSB. Rumunský tým ve venkovní odvetě hrané v Budapešti porazil Maccabi Tel Aviv 1:0 gólem v 90. minutě, o nějž se postaral střídající William Baeten. První utkání v Bukurešti skončilo bez branek.

Pražané ve 2. předkole vyřadili irský Shamrock Rovers po výhrách 2:0 venku a 4:2 doma. Obhájci českého titulu sehrají úvodní duel s úřadujícím rumunským mistrem v úterý na Letné, odveta je na programu o týden později.

Sparta se s FCSB, což je bývalý slavný klub Steaua Bukurešť, utkala v pohárech čtyřikrát. Naposledy v sezoně 2016/17 shodou okolností ve 3. předkole LM, Sparta tehdy vypadla po domácí remíze 1:1 a venkovní prohře 0:2. Naposledy FCSB narazilo v pohárech na Liberec, jemuž v ročníku 2020/21 ve 3. předkole Evropské ligy podlehl 0:2. Kvůli koronavirové nákaze v mužstvu ale tehdy nastoupil ve značně oslabené sestavě.

OLATUNJI NA ZAČÁTKU SEZONY PÁLÍ OSTRÝMI. GÓLEM NA SEBE UPOZORNÍ CO HODINU A DÁVÁ VZPOMENOUT NA BONYHO