Fantastická premiéra. Karabec táhl v 50tisícovém kotli Hamburk za výhrou v Kolíně

Tohle byla premiéra jako hrom. Adam Karabec ve svém prvním zápase ve 2. Bundeslize odcentroval na vítězný gól Hamburku a velkou měrou přispěl k výhře 2:1 na hřišti jiného německého hegemona Kolína nad Rýnem.

Lepší debut si čerstvě 21letý ofenzivní záložník asi přát nemohl. Nejenže nastoupil ve šlágru úvodního kola v základní sestavě, navíc ve 35. minutě rozesmutnil padesátitisícový kotel fanoušků Kolína, když z levé strany našel přesným pasem ve vápně útočníka HSV Ransforda Königsdörffera, který nadvakrát skóroval a svým druhým gólem v zápase zvýšil na 2:0.

Domácí Kolín, který ještě v minulé sezoně hrál Bundesligu, spustil ve druhé půli kolotoč před bránou HSV, jehož výsledkem však bylo jen snížení na 1:2, a tak se mohl sparťanský odchovanec, který byl v 65. minutě vystřídán, radovat z vítězné premiéry.

Kalas bude v Schalke zástupcem kapitána. Z Německa je nadšený, fanoušci jsou jako v Premier League. Co reprezentace?

Vyhráli jsme, to je jediné, co se počítá,“ uvedl po zápase Königsdörffer k faktu, že měl Köln ve druhém poločasů spoustu šancí, které však neproměnil.

Hamburk po pádu z Bundesligy v roce 2018 postoupil z třetího místa dvakrát do baráže a čtyřikrát skončil čtvrtý. Na návrat mezi elitu však stále čeká a zlomit toto prokletí se hodlá letos.

Druhá bundesliga je ale velmi náročná soutěž. Kolín byl dnes možná lepším týmem, ale nevyhrál stejně jako my v řadě duelů v minulé sezoně. Na to si musí ve druhé lize zvyknout,“ řekl trenér HSV Steffen Baumgart, který ještě v předloňské sezoně vedl Kolín v Konferenční lize v zápasech například proti Slovácku.