Brněnská truchlohra je zpět. Zbrojovka doma od Varnsdorfu dostala šest gólů

Brněnská Zbrojovka z krize minulé sezony nevybředla, domácí prohrou 1:6 s Varnsdorfem naopak ukázala, že se v ní topí i na začátku tohoto ročníku Chance Národní Ligy.

Moravany čekal první domácí zápas sezony a svěřenci kouče Jaroslava Hynka měli v úmyslu především zapomenout na předešlý nevydařený výjezd do Chrudimi. Soupeř ze severu Čech naopak chtěl navázat na dosavadní neporazitelnost, kterou potvrdil ve vítězném duelu proti Opavě poměrem 3:1.

Již ve třetí minutě o sobě dali výrazně vědět severočeští fotbalisté, když se do koncovky zpoza vápna dostal křídelník David Nikrýn. Jeho nebezpečný pokus a skvělý zákrok gólmana Dominika Sváčka byly jen předzvěstí následují akce. Právě z ní se po rohovém kopu ve vápně nejlépe zorientoval Jakub Kosař, který dokázal zakončit hned mezi čtyřmi obránci Zbrojovky a poslal tak Varnsdorf do vedení.

Adeptem pro cenu smolaře utkání se v 21. minutě stal stoper Filip Štěpánek, jenž míč po centru do malého vápna nešikovně hrudí usměrnil za Sváčkova záda. Hosté využili dobrého momenta a po necelé minutě přidali do brněnské sítě další zásah.

První prohra Zbrojovky? Jen žádnou paniku! Na herní změnu potřebujeme více času, přiznává kouč

Z brejku se přes nevýrazného Štěpánka prosadil Nykrín. Příliš velkým překvapením tak nebyl krok kouče Hynka, jenž brněnského ztroskotance stáhnul ze hřiště. Výborná ofenzivní hra hostů se projevila i v 35. minutě, kdy po rychlém vhazování zvýšil už na 4:0 Damani Camara.

V 56. minutě vykřesal nepatrnou naději Moravanům z pokutového kopu Adam Kronus. O devět minut později však po faulu na unikajícího Camaru viděl červenou kartu Luděk Pernica a šance Zbrojovky tak opět klesly k bodu mrazu.

Předčasně hřiště opustil také domácí Jakub Šural, který vedl debatu s rozhodčím Petrem Dorušákem až za hranu pravidel. Varnsdorf zbytek zápasu kontroloval, Brno si v oslabení již žádnou další šanci nevytvořilo, naopak schytalo pátou ránu z kopačky Denisse Stradinse. Šestý hřebík do brněnské rakve následně přidal Roman Zálešák.

Hosté se tak pod taktovkou Ivana Kopeckého po třech odehraných duelech posunuli až na samotný vrchol tabulky Chance Národní Ligy. Brněnští naopak pokračují v nevýrazných výkonech a se skóre 4:8 patří do středu tabulky.