Nudu na Letné rozhodl Tkáč, Zlín se po zápase s olomouckou rezervou posunul do čela tabulky

Zlín vyhrál v dohrávce 4. kola Chance Národní Ligy 1:0 nad rezervou olomoucké Sigmy a posunul se do čela tabulky. Zápas prakticky bez šancí rozhodl v 82. minutě David Tkáč. Sigma naopak zůstává se dvěma body spolu s Prostějovem a Jihlavou na dně soutěže.

Zatímco Zlín vstupoval do zápasu s vizitkou týmu, který nedostal gól, a tedy ještě neprohrál, Sigma dosud vstřelila jediný gól a ještě nevyhrála. Po počáteční oťukávané si první šanci vypracovali ve 22. minutě domácí Ševci, když Lukáš Bartošák našel centrem za obranou Tomáše Poznara. Zkušený forvard ale ve skluzu na malém vápně míč do brány neusměrnil.

Ani ve druhé půli oba týmy nepředváděly příliš kreativity. O to víc vynikla po hodině hry šance olomouckého Jáchyma Šípa, který se po nepovedené střele Dele Israele objevil sám na malém vápně, v záklonu však hlavičkou branku přestřelil. To přimělo hned vzápětí k odpovědi domácí, střídající Zviad Načkebia se po minutě na hřišti prokličkoval až na hranici velkého vápna, jeho povedenou střelu k tyči však vyrazil gólman Tomáš Digaňa.

Vše důležité se tak událo v závěrečné čtvrthodině. Nejprve našel Cletus Nombil dlouhým pasem střídajícího Josse Didibu, který však nikým neobtěžován minul olomouckou branku. V 82. minutě se ale už Zlínští radovali. Didibův dlouhý aut přizvedl hlavou Jakub Černín a Tkáč ve skluzu na zadní tyči poslal míč do sítě. Dvaadvacetiletý záložník tak gólem rozhodl i druhý domácí zápas v sezoně, poprvé to bylo před 10 dny při výhře 1:0 nad Táborskem.

4. kolo druhé ligy:
Zlín - Sigma Olomouc B 1:0 (0:0)
Branka:
82. Tkáč. Rozhodčí: Cieslar - Líkař, Bělák. ŽK: Poznar, Nombil, Kopečný - Beneš, Matys, Ikugar. Diváci: 2031.