Sparta nesplnila cíl. V bitvě s FCSB ji brzdily nepřesnost a chyby. Co dalšího zápas ukázal?

Sparta v zatím nejtěžší zkoušce sezony neuhrála výsledek, jaký si přála. Výhodu domácího prostředí v úvodním duelu 3. předkola Ligy mistrů proti rumunskému FCSB proměnila jen v remízu 1:1. Sen o postupu do základní skupiny Ligy mistrů tak sice žije, ale Letenští chtěli za týden mířit na půdu soupeře s náskokem. Nic takového se nekoná. Snahu nelze českému mistrovi upřít, ale hlavním znakem hry Sparty byla nepřesnost. V rozehrávce i v koncovce, kde Pražany vysvobodil vyrovnávací trefou střídající Victor Olatunji. Jaké jsou další postřehy z utkání?

Minely v rozehrávce i obraně

Sparťanská obrana si na startu sezony nedokáže odpustit okénka a brnká řádně na nervy fanouškům. Ve druhém předkole na Letné gólově trestal Shamrock, Letenští ale kvalitativně měli navrch a postoupili. Jenže FCSB, to je jiný kalibr. V první půli mohl trestat chybu v rozehrávce Adrian Sut, když poslal míč kolem vybíhajícího Petera Vindahla. Zakončení ale mezi tyče nemířilo, což byla klika. Ve druhé půli pro změnu ledabylou rozehrávkou nabídl šanci soupeři právě Vindahl, na poslední chvíli ale míč tečoval mimo tyče Ross. Za pár desítek sekund už bylo zle a nekrytý stoper Joyskim Dawa po rohu trestal.

SLAVIA JE NEJLEPŠÍ ČESKÝ KLUB, SPARTA SE JÍ NEVYROVNÁ, HLÁSÍ STANCIU. V BITVĚ S LETENSKÝMI VĚŘÍ FCSB, RÝPL SI I DO FANOUŠKŮ

Prověřená klasika nezabrala

Trenér Lars Friis sice na startu sezony poctivě rozděloval minutáž mezi široký kádr, jenže to platilo do první klíčové bitvy. Proti FCSB vsadil na prověřenou klasiku a nebýt zranění kapitána Filipa Panáka, dalo by se říct, že Letenští šli do klíčové bitvy v "plné palbě." Jenže kdo čekal, že Sparta na trochu podceňovaného soupeře vletí a dostane ho do úzkých, nic takového nepřišlo. Sparta se rozjížděla pomaleji, chyběla lehkost, hodně vidět naopak byla nepřesnost v kombinaci a v koncovce. Letná zkrátka neviděla představení, jaké si přála. FCSB byl zatím nejsilnějším soupeřem, na kterého Letenští v sezoně narazili. A nutno přiznat, že v odvetě čeká českého mistra pořádně těžká fuška.

Zdroj: AC Sparta Praha