Mladíci Slavie nezvládli výjezd do Vyškova. Ulbrich vystřelil Moravanům průběžnou třetí příčku

V dohrávce pátého kola Chance Národní Ligy přivítal Vyškov na Stadionu Drnovice rezervu Slavie, kterou zdolal 1:0. Moravané měli v prvním dějství viditelně navrch, což stvrdil brankou ve 23. minutě Tom Ulbrich. Pražané se na odpověď nezmohli, zapisují si tak druhou ligovou porážku v řadě. Loňský adept na postup do nejvyšší české soutěže naopak vyšplhal na průběžné třetí místo.

Tabulkoví sousedé z osmé a deváté příčky vstupovali do zápasu v odlišném rozpoložení. Fotbalisté Vyškova, kteří v minulém kole poprvé uzmuli tři body, usilovali o vytvoření vítězné série. Na druhé straně rezerva Slavie chtěla dát zapomenout na domácí prohru s Chrudimí a vrátit se k úspěchům z předešlých kol. Po strohém úvodu však fanoušky probouzela spíše hra domácích.

První větší šanci si vypracoval od začátku velmi aktivní Patrik Schön, který se v 15. minutě dostal po brilantní individuální akci do pokutového území, kde však z nadějné pozice Ondřeje Koláře nepřekonal. Krátce nato dostal Schön šanci na reparát, když se po přihrávce Ousmana Condého dostal do tutové příležitosti, ve které nicméně po špatném zpracování selhal. Aktivnější domácí se gólu dočkali ve 23. minutě, kdy si na přesný centr Tomáše Čelůstky naběhl Ulbrich a přesně umístěnou hlavičkou poslal Vyškov do vedení. Do konce poločasu fanoušci viděli šance na obou stranách, ke změně skóre však již nedošlo.

Pražané byli po změně stran výrazně aktivnější a dostávali dosud dobře organizovanou defenzivu soupeře do velkých problémů. Domácí Vyškov, který se začal soustředit více na obranu, nicméně nadále hrozil z rychlých protiútoků. V 66. minutě mohl snahy Slavie o vyrovnání ukončit anglický záložník Terrell Egbri, který uvnitř pokutového území prudkým projektilem trefil pouze břevno Kolářovy brány. V 87. minutě chtěl hostům zařídit alespoň bod o půli střídající Milan Škoda, jenž však fantasticky chytajícího Jiřího Borka nepřekonal.

Vyškov tak dokázal opanovat druhé utkání v řadě, čímž se zároveň pozitivně naladil na výjezd do Opavy 16. srpna. Rezerva Slavie se pokusí obnovit příznivcům chuť vítězství o dva dny později, kdy doma přivítají B-tým Sigmy Olomouc.

Chance Národní Liga - 5. kolo:

Vyškov - Slavia Praha B 1:0 (1:0)

Branka: 23. Ulbrich. Rozhodčí: Cieslar - Hurych, Bělák. ŽK: Condé, Kameník (trenér), Zajíc, Novák - Toula. Diváci: 1170.