Španělská liga odstartovala. Letáček sledoval remízu svého Getafe jen z lavičky, Krejčí stihl za Gironu pár minut, bere bod

Bilbao vstoupilo do nového ročníku La Ligy remízou 1:1 s Getafe. Hosté, na jejíchž lavičce náhradníků seděl český brankář Jiří Letáček, prohrávali, ale nakonec na San Mamés vybojovali cennou remízu. Duel mezi Betisem Sevilla a Gironou skončil nerozhodně 1:1, český obránce Ladislav Krejčí nastoupil za hosty v 81. minutě.

Domácí vstoupili do nové sezony v dobré náladě, když poprvé po 40 letech získali trofej Copa Del Rey a zaznamenali nejlepší ligový výsledek od sezony 2015/2016. První gól však málem vstřelil hostující Carles Pérez, jehož pokus ale pouze prosvištěl vedle pravé tyče. Poté, co se Athletic v úvodu utkání nemohl dostat do svého tempa, našel nakonec svůj rytmus prostřednictvím Oihana Sanceta, který ve 27. minutě skvěle zakroutil svůj pokus zpoza šestnáctky do rohu branky a otevřel skóre. Getafe však v minulé sezóně bylo jedním z pěti týmů, který donutil Basky ztratit body i přes vedení v zápase, a tak první poločas zakončilo sebevědomě.

Los Azulones si přenesli svůj náboj i do druhého poločasu a během prvních šesti minut byli dvakrát velmi blízko k vyrovnání. Nejprve Peter González ztroskotal na levé tyči a poté domácí brankář Álex Padilla vytáhl skvělý zákrok v souboji jeden na jednoho a připravil Carlese Aleñu o chvíli slávy. Chrisantus Uche se poté dostal do středu pozornosti, když dokázal prolomil obranu Bilbaa svou skvěle usměrněnou hlavičkou. Stav utkání tak byl znovu remízový a schylovalo se k dramatickému závěru.

Největší šancí poslední patnáctiminutovky byl dalekonosný pokus mistra Evropy Nica Williamse, který však David Soria mistrovsky zneškodnil. K většímu ohrožení branek nedošlo a tak se popáté z posledních šesti utkání celky dělí o body. Svěřenci Ernesta Valverdeho jsou nyní poprvé od roku 1984 neporaženi v 19 domácích ligových zápasech po sobě, ale také již pátou sezonu v řadě nevyhráli v úvodním utkání sezony La Ligy. Na druhou stranu svěřenci Josého Bordaláse prodlužují neschopnost porazit Bilbao už na devět vzájemných utkání.

Krejčí se do základu GiROnY nevešel

Skóre utkání mezi Betisem a Gironou otevřel už v šesté minutě hlavičkující Marc Bartra. Po více než hodině hry vyrovnal devatenáctiletý Nizozemec Gabriel Misehouy, jenž přišel v létě z Ajaxu. O pár minut později se na hřiště dostala i další letní posila Girony Krejčí, za něhož třetí tým předchozího ročníku zaplatil Spartě kolem 12 milionů eur (přes 300 milionů korun).