Jihlavské trápení pokračuje, v kalendářním roce má dvě výhry. Sedíme na stadionu celé dny, snažíme se, kroutí hlavou trenér

OBSAHUJE OHLASY

Poslední soutěžní výhra Jihlavy se datuje na 8. května, ta další na 21. dubna. A to je v tomto kalendářním roce vše. Obří trápení Vysočiny nebere konce, v pátek zachraňovala remízu gólem v 92. minutě. „Pozitivní impuls, ale je to málo,“ ví dobře trenér David Oulehla.

Kádr oproti minulé sezoně je víceméně podobný, navíc okořeněný Adrianem Čermákem, jedním z nejlepších hráčů Líšně poslední doby. „Nechtěli jsme se loučit, ale dostal finančně zajímavou nabídku,“ popisoval v rozhovoru pro eFotbal.cz trenér brněnského týmu Milan Valachovič.

Jak vidno, ambice a finance nebyly před sezonou problém. Ten je stále na trávníku, a hlavně v tabulce. Jihlava se v minulé sezoně většímu boji o sestup vyhnula díky solidnímu podzimu, ale v jarní tabulce jí patřilo poslední místo – 15 duelů, 11 bodů.

Podobně bídně pokračuje i v novém ročníku. Vyrovnaná bilance tří remíz a tří proher je jednoduše málo a Vysočina se krčí na dně ligy.

„Děláme pro náš společný úspěch maximu, sedíme na stadionu od rána do večera, trénujeme, lámeme si hlavu a věříme, že kýžený obrat přijde co nejdříve. Pracujeme dál,“ vyjádřil se Oulehla pro klubový web.

OTEVŘENÁ KOZÁKOVA ZPOVĚĎ: SPOLUHRÁČI JSEM NIKDY NEODPUSTIL, Z LAZIA MĚ SKORO VYHODILI

Byť se bod po brance z nastavení asi musí brát, Oulehlu trápil herní projev. „Herně se mi to dnes z naší strany nelíbilo, první poločas byl hodně bojácný. Bylo to z naší strany zabrzděné, nedostatečně sebevědomé,“ kroutil hlavou.

Jihlava přitom vedla a vypadalo to, že by výsledek mohla uhájit alespoň do poločasu. Ani to se ale nepovedlo. „Kdybychom nulu udrželi alespoň do půle, tak se utkání mohlo odvíjet jinak. Jenže my tyto klíčové momenty nezvládáme a produkujeme individuální chyby,“ trápilo ho.

Jediné pozitivum? Kromě bodu asi fakt, že fungovala střídání. „Ano, střídající hráči přinesli impuls a kvalitu.“

Co bude dál? Těžko říct, ale pozitivní vyhlídky Jihlava moc nemá. V příštím zápase totiž jede na venkovní hřiště, což je pro ni velký strašák. V této sezoně odehrála na pažitu soupeře dva duely, výsledkem bylo nula bodů a skóre 1:7. V tomto ohledu Vysočina plynule navazuje na minulý ročník, ve kterém získala venku třetí nejmenší počet bodů ze všech (12).