Hlavatý dvěma góly skolil Pardubice, Straka s Budějovicemi stále čekají na první body, Olomouc přetlačila Boleslav

Hradec Králové porazil v pátém kole Chance Ligy Duklu 1:0, a udržel si tak stoprocentní bilanci před vlastním publikem v této sezoně. Rozhodující trefu si připsal v závěru prvního poločasu Ondřej Mihálik, jenž napravil své zaváhání z předchozího utkání na hřišti Baníku, kdy neproměnil penaltu. To stejné se v úvodním dějství duelu proti Pražanům stalo také jeho spoluhráči Adamu Vlkanovovi.

Votroci v letošním ročníku Chance Ligy na svém stadionu dosud nezaváhali, v Malšovické aréně si poradili s Teplicemi i Mladou Boleslaví. Svěřenci trenéra Petra Rady odehráli první čtyři ligová kola v Praze, jediný venkovní duel skončil porážkou od Sparty na Letné. Velkou událostí byl první ligový start domácího Tomáše Petráška, odchovanec hradeckého fotbalu se „Pod lízátka“ vrátil po mnoha letech v zahraničí.

První klíčový moment přišel v 18. minutě při třetím rohovém kopu domácích, po kterém VAR upozornil na ruku hráče Pražanů Filipa Lichého a sudí Jan Všetečka nařídil pokutový kop. K tomu se postavil Vlkanova, ale jeho nepříliš povedený pokus vyrazil brankář hostů Matúš Hruška. Ve 36. minutě se pro hráče Dukly otevřel prostor před hradeckou šestnáctkou, střelecké pokusy Davida Ludvíčka i Štěpána Šebrleho ale obětavě zablokoval domácí obránce Filip Čihák. O dvě minuty později se do vápna černobílých vřítil Muris Mešanovič, po souboji s Petráškem se zřítil k zemi, ale rozhodčí jasně signalizoval, že pokutový kop se pískat nebude. Votroci nakonec udeřili v nastaveném čase. Ve 46. minutě po centru Daniela Horáka do pokutového území svého obránce předskočil Mihálik a zblízka překonal bezmocného Hrušku.

V úvodu druhého poločasu byli aktivnější domácí, ani jedno z mužstev si však dlouho nedokázalo vypracovat nebezpečnější příležitost. V 58. minutě se na hřišti poprvé v dresu Dukly objevil střídající Jakub Řezníček, který tento týden posílil útok Pražanů po přestupu z brněnské Zbrojovky. V 69. minutě vybídl Vlkanovu narážečkou ke střele Matěj Koubek, ta však mířila pouze doprostřed a Hruška ji dokázal vyrazit. Domácí i nadále kontrolovali hru a Duklu do šancí nepouštěli. V 85. minutě Petr Kodeš nádherně posunul míč na nabíhajícího Mihálika, ten ale po samostatném úniku pouze orazítkoval břevno Hruškovy branky.

Dukla se nedokázala gólově prosadit ani v nařízeném čtyřminutovém nastavení, a tak si svěřenci trenéra Davida Horejše v domácím prostředí připsali do tabulky důležité tři body.

Déšť Karviné štěstí nepřinesl, úspěšně zakončené úniky přinesly body pro Bohemians

Karviná nestačila v pátém kole Chance Ligy na Bohemians, jimž doma podlehla 1:2. Domácí chtěli fanouškům dopřát první tři body na domácím hřišti, tento plán ovšem dostal trhlinu hned v prvních dvaceti vteřinách hry, kdy skóroval hostující Jan Matoušek. První branku v novém dresu pak sice vstřelil karvinský Filip Vecheta, tři body však pro Bohemians vystřelil Júsuf.

Oba týmy se v minulém kole střetly s favority, na které nedokázaly vyzrát, a tak se dalo čekat, že bodovou ztrátu budou chtít dohnat právě ve vzájemném duelu. Možná i proto byl začátek duelu pořádně divoký. Hned v prvním minutě byl sám na své polovině Dávid Krčík, který ale zazmatkoval a nabídl míč Janu Matouškovi, jenž samostatný únik na gólmana zakončil obstřelem na zadní tyč. Během následujících minut si velké šance vyměnily oba celky, ale radoval se až v 9. minutě domácí Vecheta, jehož hlavička rozvlnila síť.

Zápas poté pokračoval ve velmi dobrém tempu, oba týmy se tlačily dopředu. Občasné nepřesnosti pak fanoušci odpustili, hráči totiž na mokrém terénu vehementně bojovali. Když už se zdálo, že poločas míří do remízového rozuzlení, přinesl radost pražskému celku útočník Júsuf, jenž od půlky utekl všem a dokázal zakončit přesně.

To však nemuselo být vše. Těsně před poločasem měla velkou šanci Karviná, ale slibné pozici nedokázal umístit hlavičku přesně Giannis-Fivos Botos. Rčení nedáš, dostaneš, mohli potvrdit hosté, kteří v nastavení upalovali v přečíslení na branku Karviné, jenže Matoušek tentokrát gól neslavil.

Parádní ofenzivní podívaná pokračovala i ve druhém poločase. Jako první pořádně zahrozili hosté, Matoušek se už poněkolikáté dostal do protiútoku, ale obrana stihla jeho pokus zablokovat. Z následného rohu pak hlavičkoval těsně nad Antonín Křapka. O dvě minuty později hrozil opět Matoušek, ten ovšem tentokrát nechal vyniknout gólmana. Trenér Bohemians Jaroslav Veselý mohl jen nevěřícně kroutit hlavou.

Obraz hry se pak změnil, Bohemians se s přibývajícím časem zatáhli před své vápno a Karviná začala dobývat, nicméně šance Botose či Mikuše zůstaly nevyužity. V deštivém utkání tak sebrali všechny tři body Bohemians, pro které to byla první výhra venku v této sezoně, zatímco Karviná prohrála třetí ze čtyř duelů.

Prolomení defenzivních hradeb Slavii nepoložilo, obrat s Teplicemi parádně završil Zafeiris

Slavia Praha se v pátém kole Chance Ligy proti hostujícím Teplicím pořádně nadřela, nakonec však svého soupeře po výsledku 2:1 udolala. První inkasovaný gól sešívaných v této ligové sezoně obstaral Abdallah Gning, jenže domácí prokázali mentální pohodu a stav postupně otočili. Nejprve se prosadil Oscar Dorley a kýženou vítěznou branku po krásné zasekávačce vsítil jeho kolega ze záložní řady Christos Zafeiris.

Slavia, která ve třetím předkole Ligy mistrů přesvědčivě zvládla dvojutkání s nebezpečným Royale Union SG, byla v utkání pátého kola Chance Ligy doma s Teplicemi velkým favoritem. Svěřenci trenéra Zdenka Frťaly v minulém kole v domácím prostředí sice vybojovali ohromně důležité vítězství nad Libercem, předchozí tři ligová utkání ale prohráli. Kouč Sešívaných Jindřich Trpišovský kvůli náročnému programu opět provedl v sestavě mnoho změn, na hrotu útoku dostal tentokrát příležitost Mojmír Chytil.

Do první šance se překvapivě dostali ve třetí minutě tepličtí, když se dlouhý nákop Daniela Trubače snažil usměrnit na slávistickou branku Jehor Cykalo a jeho pokus lehce olízl pravou tyč. V 10. minutě bylo před brankou Antonína Kinského rušno znovu, když se dostal k odraženému míči Matěj Radosta a z hranice šestnáctky pálil těsně vedle pravé tyče. V 18. minutě se přes dva bránící hráče prodral ke střele před pokutovým územím Chytil, jeho pokus ale mířil vedle. Slávistický útočník to znovu zkoušel v 27. minutě z otočky, chvíli po něm trefil boční síť Matěj Jurásek. Hra se poté rozkouskovala vinou několika ošetřování a Sešívání se dostali jen k několika střeleckým pokusům ze střední vzdálenosti. Ani jeden v síti branky teplického brankáře Luďka Němečka neskončil, a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Ani v úvodu druhého poločasu se Slávistům pevnou teplickou obranu překonat nepodařilo, i když se jejich tlak stále více stupňoval. V 56. minutě zakončoval svým typickým způsobem Jurásek, střela však šla těsně nad. Šok pro zaplněný Eden přišel o minutu později, když Michal Bílek našel dlouhým balonem hlavu Pavla Svatka. Jeho hlavičku ještě Kinský skvělým zákrokem vyrazil, dobíhající Abdallah Gning ale snadnou dorážkou poslal Teplice do vedení. Domácí trenérský štáb zareagoval čtyřnásobným střídáním a Slavia se pustila do dobývání zatažené obrany Severočechů. V 68. minutě uvnitř vápna nebezpečně střílel Lukáš Vorlický, Němeček ale předvedl jistý zákrok. V 78. minutě se k přímému kopu z ideální pozice postavil Zafeiris, jenže jeho tečovaný pokus skončil na břevně teplické branky. Vyrovnáno bylo v 81. minutě. když po obrovské chybě Ondřeje Kričfalušiho propálil Němečka Dorley. V 85. minutě střílel z přímého kopu ještě těsně vedle Filip Prebsl, o minutu později ale už přivedl Eden do euforie Zafeiris, který z hranice vápna poslal míč do teplické branky.

V závěru utkání již Slávisté utkání kontrolovali, Teplice se k ničemu nedostaly, a domácí tak uhájili cenné vítězství.

Poklidný výlet na sever Čech se pro Spartu změnil v drama, klíčem k úspěchu byl příspěvek Tuciho

Fotbalisté pražské Sparty zvítězili v pátém kole Chance Ligy na hřišti Jablonce 2:1, a udrželi si tak dosavadní stoprocentní bilanci v nejvyšší soutěži. Favorita utkání poslal do vedení v rámci prvního poločasu po přihrávce Indrita Tuciho povedenou ranou Lukáš Haraslín a po změně stran dal razítko na další výhru obhájce titulu sám albánský útočník. Domácí pak sice ještě stačili snížit a v závěru svého soupeře zatlačili, na šokující zvrat ale nedosáhli.

Zatím suverénní lídr z pražské Letné přijížděl do Jablonce jako účastník posledního předkola Ligy mistrů, což trenéra Larse Friise vedlo k další velké rotaci v sestavě. Oproti úternímu duelu na hřišti FCSB tak dostalo šanci hned sedm jiných hráčů. Utkání na Střelnici pak předcházel ceremoniál s Tomášem Hübschmanem, velká osobnost obou celků byla oceněna jak domácím majitelem, tak sportovním ředitelem hostů.

Podle očekávání se iniciativy v samém úvodu chopila Sparta a těžit z toho mohl Ermal Krasniqi. Ten využil zaváhání Jakuba Martince a následným pohotovým zakončením donutil Jana Hanuše k výbornému zákroku. Poté se o slovo přihlásili také hráči v zelenobílým, konkrétně to byl Dominik Hollý, jenž po centru Martina Cedidly z bezprostřední blízkosti napálil Petera Vindahla. Z vysokého tempa utkání nakonec přece jen těžili favorizovaní hosté. Krátce před odchodem do kabin se po přiklepnutí Tuciho ve vápně dostal k míči Lukáš Haraslín, ten udělal kličku jednomu z jabloneckých beků a přízemní ranou k levé tyči poslal Spartu do vedení. Slovenský křídelník mohl ještě v úvodním dějství dokonce zvýšit, jeho zakončení na vzdálenější tyč ale tentokrát skvěle zneškodnil Hanuš.

Úvod druhého poločasu zachytili mnohem lépe domácí a velmi rychle donutili k chybě Angela Preciada. Ekvádorský bek poslal Vindahlovi velmi nebezpečnou malou domů, která jen těsně minula branku Sparty. Krátce před vypršením hodiny hracího času už fanoušci na Střelnici zvedali ruce, když David Puškáč vybojoval balon a krásným lobem přehodil Vindahla. Kvůli předchozímu faulu ovšem vstřelený gól zrušil videorozhodčí. Tato situace ukončila výbornou pasáž Severočechů a pomohla hostům pojistit svůj náskok. Preciadův precizní centr našel Tuciho, a ten jej z první poslal za bezmocného Hanuše.

Klidný večer z pohledu hráčů v rudém skončil minutu před koncem řádné hrací doby, kdy si na hrotu alternující Martinec převzal míč a v situaci jeden na jednoho suverénně prostřelil Vindahla. Následně navíc sparťané museli chvíli hrát o 10, neboť měli již pětkrát vystřídáno a v nejlepší kondici se nezdál být Veljko Birmančevič.

Hosté však nepříjemnou situaci ustáli a prodloužili svou ligovou bezchybnost. Další složitý úkol je bude čekat 21. srpna v rámci úvodního zápasu čtvrtého předkola Ligy mistrů na hřišti Malmö.

Famózní Kliment dvěma zásahy opět spasil Sigmu, Boleslav přišla o body v nastavení

Sigma Olomouc v atraktivním duelu pátého kola Chance Ligy nakonec zdolala Mladou Boleslav 3:2. Klíčovým mužem Hanáků se již poněkolikáté v tomto ročníku stal Jan Kliment, jenž nejprve skóroval v nastavení první půle a přestože po změně stran svým prvním zásahem v české nejvyšší soutěži srovnal hostující Benson Sakala, produktivní útočník v samém závěru druhého dějství strhl utkání zpět na domácí stranu a potvrdil výborný start olomouckých do nové sezony.

Oba kluby vstupovaly do zápasu jako sousedé v tabulce, přičemž výhra je mohla posunout na průběžné čtvrté až páté místo. Domácí do zápasu vstupovali jako favorité i přes to, že jejich soupeř dokázal v posledních dvou utkáních vsítit osm branek. Na soupiskách celků figurovala zvučná jména. Zatímco v sestavě Olomouce nechyběl forvard Kliment, jenž se nacházel na děleném prvním místě tabulky střelců, na druhé straně vyztužil defenzivu bývalý reprezentant Marek Suchý.

K první změně stavu na Andrově stadionu málem došlo už po čtvrthodině hry. Kliment se po zahrání standardní situace pokusil o nůžky, nicméně jeho pokus mířil těsně nad brankovou konstrukci. Do vedení se Hanáci dostali až ve 21. minutě, kdy se po rohovém kopu dokázal před bránou zorientovat Mikulenka. Radost domácím dlouho nevydržela, protože ve 34. minute se hostující Kušej uvolnil a srovnal střelou z těžkého úhlu. Ve čtvrté minutě nastavení prvního dějství se dostala Olomouc znovu do vedení. Kliment získal odražený balon na hranici šestnáctky a tvrdým zakončením k tyči skóroval.

Hra pokračovala v aktivním tempu. Sakala převzal balon od Tomáše Ladry a po průniku domácí obranou dokázal ve 48. minutě vsítit srovnávací branku. Středočeši mohli překlopit misky vah na svou stranu jen minutu před koncem řádné hrací doby, kdy se dostal k balonu po nacvičeném signálu Lukáš Mašek, který nedokázal úspěšně zakončit. Vítězství si tak na své konto nakonec připsali Hanáci, kteří si po druhém gólu Klimenta ve třetí minutě nastavení připsali další cenné body.

Mladé Boleslavi se nepodařilo potvrdit formu z posledních utkání. Hanáci dokázali odčinit předchozí nezdar z minulého kola proti pražské Slavií. Nedělní dva góly Jana Klimenta navíc znamenaly jeho osamostatnění se na čele tabulky střelců

Straka na první body stále čeká. Na Střeleckém ostrově tentokrát loupila Plzeň

Viktoria Plzeň se sice v pátém kole Chance Ligy na hřišti Českých Budějovic rozjížděla pomaleji, nakonec si ovšem po výsledku 3:0 odvezla šestou soutěžní výhru v této sezoně. Jako první sice slavili svěřenci Františka Straky, gól Marcela Čermáka z úvodu zápasu ovšem kvůli ruce zrušil VAR. Favorit postupem času převzal otěže utkání do svých rukou, což nejprve vyústilo v proměněnou penaltu Erika Jirky a pojišťující zásah ze druhé půle, o který se právě po přihrávce slovenského záložníka postaral Cadu. O definitivní tečku za utkáním se postaral Lukáš Kalvach.

Nejhorší tým aktuální sezony se už potřeboval bodově chytit, v cestě mu však stáli dosud neporažení Západočeši. Ani výhoda domácího prostředí v tomto případě Českým Budějovicím moc nepomáhala, na ligové scéně totiž nevyhrály už osmkrát v řadě.

Proti favoritovi se však domácí hráči radovali už ve 4. minutě, kdy brankáře Mariána Tvrdoně překonal Marcel Čermák. Jako by však nebylo domácím dáno vstřelit teprve druhou branku v tomto ročníku nejvyšší české ligy. Gólové situaci totiž předcházela ruka Quadriho Adedirana a rozhodčí Marek Radina po intervenci videorozhodčího oslavy ukončil.

Budějovičtí se nenechali odvolaným gólem rozhodit a s Plzní nadále hráli vyrovnaný zápas, navíc mohli znovu otevřít skóre. V 19. minutě si na centr Vincenta Trummera na malém vápně naskočil Samuel Šigut a jistou branku vytáhnul na čáře Tvrdoň. Aktivní domácí znovu zpražil ve 28. minutě sudí Radina. Cadu nastřelil ve vápně ruku Šiguta a hlavní sudí nařídil penaltu. K té se o chvíli později postavil Erik Jirka a střelou k levé tyči překonal brankáře Viléma Fendricha. Domácí se ve zbytku prvního poločasu ještě snažili vyrovnat, ale Plzeň je k ničemu vážnému nepustila, a tak se šlo do kabin za příznivějšího stavu pro Západočechy.

Úvod druhého dějství zastihl lépe připravené svěřence Miroslava Koubka. Centr Jirky z pravé strany našel na zadní tyči nehlídaného Cadua, jenž propálil i druhého budějovického gólmana a nového muže na hrací ploše Martina Janáčka.

Srdnatý výkon domácím gólovou radost nevynesl, naopak zase udeřili hosté. Janáček vyrazil v 81. minutě centr zprava jenom ke Caduovi, který vrátil přihrávkou na penaltu, odkud definitivně pojistil výhru Plzně Lukáš Kalvach.

Svěřenci trenéra Františka Straky tak stále zůstávají jediným týmem v lize, který v probíhajícím ročníku nebodoval. Příští utkání odehrají na Dukle, kde pro odvrácení blamáže už musí bodovat. Naopak Plzeň se na kvalifikační utkání Evropské ligy proti Hearts naladila vítězně a je na druhém místě tabulky, o skóre před pražskou Slavií.

Hlavatý dvěma góly skolil Pardubice, Liberec se vyšvihl do první šestky

Začátek sezony si dost možná představovali úplně jinak, i tak musí být v Liberci po pátém kole Chance Ligy spokojení. Severočeši totiž zvládli souboj s Pardubicemi, které porazili na domácí půdě 3:1. Výhru Slovanu režíroval dvěma góly Michal Hlavatý, jenž oblékal dres Východočechů čtyři roky. Hostům k lepšímu výsledku nepomohlo vyloučení Ahmada Ghaliho ani pokutový kop, který zahodil Vojtěch Patrák.

Z Pardubic se trenér Radoslav Kováč odrazil k angažmá do Liberce, od svého posledního zaměstnavatele se chtěl odrazit také k lepším zítřkům. Začátek sezony mu totiž pod Ještědem nevyšel ideálně. Aktivní začátek jeho svěřenců ho tak musel potěšit, stejně jako brzké otevření skóre. Hned po 15 minutách totiž Christian Frýdek napřáhnul z hranice šestnáctky a trefil se přesně pod břevno.

Po 20. minutě mohly litovat oba celky, jelikož svou nadějnou příležitost spálil jak domácí Michal Hlavatý, tak pardubický Jan Kalabiška. Hosté se postupně začali osmělovat, ale jejich jakoukoliv snahu utnul v 37. minutě Hlavatý, jenž ve vápně zužitkoval práci svých spoluhráčů po dlouhém vhazování. Domácí pak neměli větší problém udržet vedení až do konce prvního poločasu.

O tom, že se i druhá půle ponese dle libereckých not, svědčila situace ze 48. minuty, kdy Aziz Kayondo trefil konstrukci brány. Snaha se Pardubicím nedala upřít, ale domácí měli jednoduše větší kvalitu a hostům nedali žádnou šanci utkání zdramatizovat. Naopak, v 64. minutě utkání de facto ukončil svou druhou brankou v utkání Hlavatý, který se ve vápně nacházel na správném místě.

Situaci nezměnilo ani vyloučení Ahmada Ghaliho, který na mokrém terénu 15 minut před koncem základní hrací doby podklouznul a nešikovně spadl na nohu Kalabišky, jenž to odskákal zraněním, po němž musel hned střídat.

Pardubice svou přesilovku nedokázaly využít, byť měly díky penaltě výsostnou šanci, nicméně Vojtěch Patrák neproměnil. Liberec si tak dokráčel pro zaslouženou výhru, která ho vynesla mezi elitní šestku. To Pardubice zabředávají do problémů, na kontě mají stále pouze tři body.

Obměněný Baník padl před živými kulisami v Uherském Hradišti po vlastním gólu

Baník Ostrava nezvládl výjezd na hřiště Slovácka, které v pátém kole Chance Ligy vyhrálo 1:0. Náročný program způsoben hraním v pohárové Evropě donutil kouče Pavla Hapala učinit hned šest změn v základní sestavě, i tak byli hosté nebezpečným sokem. Famózně chytajícího Dominika Holce však ve 44. minutě nešťastně překonal spoluhráč Matěj Chaluš, tři body tak zůstaly na jihu Moravy.

Baníkovci zajisté chtěli dát zapomenout na penaltové fiasko s Kodaní, které poskvrnilo jinak nebojácný výkon se slavným soupeřem. S věhlasnými Chachary v zádech je čekal složitý výjezd do Uherského Hradiště, na poslední střetnutí se Slováckem ale vzpomínali milerádi. V závěru loňské sezony totiž Moravanům uštědřili debakl 6:0, ti tak měli Ostravanům co vracet. Dění na stadionu bylo od začátku atraktivní jak na tribunách, tak na trávníku.

Ve 13. minutě byl ve vápně podezřele poslán k zemi Pavel Juroška, penalta se ale nekopala. To by domácí nemrzelo, kdyby pumelice Marka Havlíka vzápětí zapadla do šibenice, Holec však vytasil reflexivní zákrok. Chvíli nato předvedl na druhé straně um s míčem u nohy Filip Kubala, impozantní individuální průnik ovšem završil jen střelou doprostřed. Na konci povedené kombinace se poté objevil David Buchta, zpoza pokutového území ale poslal přízemní ránu těsně vedle. Holec znovu předvedl fenomenální zákrok v 36. minutě, kdy pohotově vytěsnil hlavičku Stanislava Hofmanna. Nakonec to byl jeden z baníkovců, kdo Holce překonal. Pokus Michala Kohúta nešťastně tečoval Chaluš.

I po výměně stran sudí nereagoval na spornou situaci, kdy Filip Vaško, jenž už měl žlutou kartu, zastavil rukou do obličeje průbojného Kubalu.V 56. minutě nastoupil na hřiště Michael Krmenčík, čerstvá posila Slovácka. V průběhu druhé půle se musel pro změnu více činit Milan Heča, gólman domácích ovšem stupňovaný nátlak Ostravanů ustál. V závěru byl po druhé žluté kartě vyloučen Buchta, i tak ale hosté hrozili dál. Hlavičkující Jiří Klíma byl osamocen na zadní tyči, ve vyložené šanci nicméně minul.

Baník v dalším ligovém střetnutí vyzve 25. srpna doma Liberec. Slovácko čeká o den dříve nelehký výjezd do Prahy, kde vyzve úřadujícího šampiona Spartu.

5. kolo první ligy:

FC Hradec Králové - Dukla Praha 1:0 (1:0)

Branka: 45.+1 Mihálik. Rozhodčí: Všetečka - Nádvorník, Volf - Zelinka (video). ŽK: Horejš (trenér) - Lichý, Mešanovič, Ludvíček, Douděra, Rada (trenér). Diváci: 6125.

Hradec: Zadražil - Čihák, Petrášek, Spáčil - Klíma, Kodeš, Dancák, Horák - Mihálik (88. Šašinka), Vlkanova (90.+3 Krejčí) - Náprstek (62. Koubek). Trenér: Horejš.

Dukla: Hruška - Vondrášek (82. Ullman), Hašek, Peterka, Ludvíček - Lichý, Kozma - Pech (46. Zeronik), Hora (58. Řezníček), Šebrle (88. Douděra) - Mešanovič (58. Špatenka). Trenér: Rada.

MFK Karviná - Bohemians Praha 1905 1:2 (1:2)

Branky: 9. Vecheta - 1. Matoušek, 38. Hilál. Rozhodčí: Orel - Machač, Pospíšil - Berka (video). ŽK: Fleišman - Smrž, Soukup, Jánoš. Diváci: 1716.

Karviná: Lapeš - Svozil, Krčík, Fleišman - Moses, Planka (63. Singhateh) - Mikuš (88. Ezeh), Samko (77. Vinícius), Botos, Memič (77. Regáli) - Vecheta. Trenér: Hyský.

Bohemians: Soukup - Hůlka, Křapka, Hybš - Dostál, Čermák (46. Hrubý), Smrž (71. Jánoš), Matoušek (81. Pleštil) - Ristovski (81. Shejbal) - Drchal (90.+4. Petrák), Hilál. Trenér: Veselý.

Slavia Praha - FK Teplice 2:1 (0:0)

Branky: 81. Oscar, 86. Zafeiris - 57. Gning. Rozhodčí: Pechanec - Kubr, Mokrusch - Rouček (video). ŽK: Diouf, Douděra - Cykalo, Gning, Jukl, Zsigmond, Emmer, Svatek, Frťala (trenér). Diváci: 18.021.

Slavia: Kinský - Prebsl, Ogbu, Zima (60. Vorlický) - Douděra, Ševčík (60. Zafeiris), Oscar, Bořil - Jurásek (60. Diouf), Jurečka (74. Provod) - Chytil (60. Chorý). Trenér: Trpišovský.

Teplice: Němeček - Cykalo, Kričfaluši, Mičevič - Bílek (63. Beránek), Jukl, Trubač (76. Zsigmond), Harušťák - Radosta (46. Havelka), Vachoušek (46. Svatek), Gning (65. Emmer). Trenér: Frťala.

FK Jablonec - Sparta Praha 1:2 (0:1)

Branky: 89. Martinec - 38. Haraslín, 68. Tuci. Rozhodčí: Machálek - Caletka, Antoníček - Petřík (video). ŽK: Tekijaški, Čech (trenér brankářů), Hollý - Wiesner. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Jablonec: Hanuš - Martinec, Tekijaški, Souček (86. Hurtado) - Cedidla, Beran, Nebyla (66. Suchan), Čanturišvili - Alégué (66. Kanakimana), Hollý (78. Fortelný) - Puškáč (78. Krulich). Trenér: Kozel.

Sparta: Vindahl - Ross, Pavelka (61. Panák), Zelený (73. Sörensen) - Preciado (73. Ryneš), Sadílek, Solbakken, Wiesner - Krasniqi, Haraslín (61. Birmančevič) - Tuci (86. Olatunji). Trenér: Friis.

Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 3:2 (2:1)

Branky: 45.+4 a 90.+4 Kliment, 21. Mikulenka - 34. Kušej, 48. Sakala. Rozhodčí: Szikszay - Vlček, Pečenka - Kocourek (video). ŽK: Dele - Pulkrab. Diváci: 3125.

Olomouc: Stoppen - Hadaš, Dohnálek, Pokorný, Sláma (82. Chvátal) - Breite (67. Juliš), Spáčil - Navrátil (67. Šíp), Zorvan (57. Dele), Mikulenka (82. Vodháněl) - Kliment. Trenér: Janotka.

M. Boleslav: Trmal - Kostka, Král, Suchý, Fulnek - Vydra (46. Sakala), Langhamer (64. Matějovský) - John (55. Mašek), Mareček (46. Pulkrab), Kušej - Ladra (82. Stránský). Trenér: Holoubek.

Dynamo České Budějovice - Viktoria Plzeň 0:3 (0:1)

Branky: 31. Jirka z pen, 50. Cadu, 81. Kalvach. Rozhodčí: Radina - Hájek, Hurych - Všetečka (video). ŽK: Hubínek, Kučera (trenér brankářů), Tomášek (masér, všichni Budějovice). Diváci: 4582.

Č. Budějovice: Fendrich (46. Janáček) - Čoudek, Križan, Nikl - Šigut (88. Hora), Hubínek, Tischler (66. Zíka), Trummer - Čermák, Ogiomade (74. Tranziska) - Adediran (74. Ondrášek). Trenér: Straka.

Plzeň: Tvrdoň - Dweh, Hranáč, Jemelka - Jirka, Kalvach (85. Slončík), Sojka (89. Míka), Cadu - Panoš (46. Šulc), Mosquera (46. Červ) - Ricardinho (46. Vašulín). Trenér: Koubek.

Slovan Liberec - FK Pardubice 3:0 (2:0)

Branky: 37. a 64. Hlavatý, 15. Frýdek. Rozhodčí: Rouček - Kotík, Dresler - Orel (video). ŽK: Hlavatý, Ševínský, Icha, Varfolomejev - Noslin. ČK: 73. Ghali (Liberec). Diváci: 2941.

Liberec: Bačkovský - Halinský, Ševínský, Purzitidis - Ghali, Icha (70. Zyba), Hlavatý, Kayondo (70. Koželuh) - Višinský (78. Preisler), Frýdek (70. Nyarko) - Tupta (80. Varfolomejev). Trenér: Kováč.

Pardubice: Budinský - Noslin, Šimek, Jindra, Kalabiška (71. Surzyn) - Vacek, Simon - Leipold (53. Mareš), Zlatohlávek (46. Yahaya), Patrák (83. Zifčák) - Krobot (53. Solil). Trenér: Saňák.