Druholigový semafor: Červená pro vyškovského hříšníka, Baník zase našel nizozemský poklad!

Chance Národní Liga je ve své pětině. O víkendu se odehrálo neúplné šesté kolo (zápas Varnsdorf - Chrudim se nedohrál), ve kterém nebyla nouze o zajímavé momenty. Ten nejpodivnější předvedl vyškovský Barnabáš Lacík svým vyloučením, v rezervě Baníku zase roste zajímavý střelec. Pojďme na to!

Červená – Lacíkovo extempore a padající Táborsko

Tohle byl asi moment kola, bohužel smutný. Vyškov se v Opavě hnal za vyrovnáním, stav byl z jeho pohledu stále jen 0:1. Trenéři se v 86. minutě rozhodli osvěžit ofenzivu Barnabášem Lacíkem, ten ale předvedl totální zkrat.

Hned poté, co se dostal na trávník, dostal za faul žlutou kartu. To ho rozčílilo natolik, že si vzal míč a praštil s ním o zem. A bylo vymalováno, druhá žlutá a do sprch. Jeho čas na trávníku tak mohl být zhruba minutu a půl.

„Individuální zkrat. V přemíře snahy vletěl do souboje, asi nebyl spokojený s tím, že dostal kartu, pak předvedl, co předvedl. Oslabil tým. Stávat se to nemůže,“ kroutil po utkání hlavou trenér Jan Kameník.

Hlavu si asi ukroutí v Táborsku, jelikož z boje o čelo tabulky je velké trápení. V neděli přišla prohra 1:3 na Žižkově, v sezoně již čtvrtá. Výhra a remíza zatím stačí na předposlední místo, takhle si start do ročníku v klubu určitě nepředstavovali.

„Na držení míče se nehraje. V prvním poločase jsme v tomto ohledu měli velkou převahu, ale uděláme individuální chybu a dostaneme gól. Pak to celý zápas musíme honit,“ zlobil se po zápase trenér Roman Nádvorník, přitom jeho slova by se dala aplikovat snad na každý dosavadní zápas Táborska.

Oranžová – Prostějov se dočkal!

Až v šestém kole si mohli v Prostějově oddechnout ve velkém. Poté, co v minulé rundě Hanáci poprvé v sezoně skórovali a odnesli si bod, o víkendu slavili premiérovou výhru.

Střet s béčkem Baníku přitom nesliboval nic lehkého. Hned v 16. minutě se ale 1. SK dostal do vedení, o které sice před poločasem přišel, ale hned v 61. minutě si ho vzal zpět. V obou případech to bylo díky jednadvacetiletému Tomáši Jedličkovi.

Ten patřil mezi nejambicióznější letní podpisy Prostějova, vždyť mladíka vychovala Plzeň a až doteď byl jejím kmenovým hráčem. Teď ukázal, proč tomu tak bylo. „Věřím, že jsme to odšpuntovali a že se k Jedličkovi přidají i další střelci a navážeme na tento výsledek v dalších kolech,“ doufá trenér Radim Kučera.

Zelená – Zlín jede, Opava taky. A bacha na Komljenovice

Stává se z toho kolorit, ale i tentokrát musíme v zelené Zlín zmínit. Pohodlná výhra ve Vlašimi 3:1, upevnění prvního místa v tabulce a velká pohoda. Jedinou kaňkou byl první inkasovaný gól v sezoně, nicméně i tento škraloup musel jednou přijít. Pět výher, jedna remíza, Zlín prostě šlape. Úsporné skóre 8:1 nijak neohromí, ale účel svědčí prostředky.

Za ním se štosuje peloton pronásledovatelů, do kterého patří i Opava. Ta trochu nenápadně nastřádala tři výhry za sebou a rázem je s 11 body třetí.

Šňůru tahá i baníkovský Sacha Komljenovič. Nizozemec, který do klubu přišel před sezonou. Gól dal už ve třetím utkání za sebou, přitom je náturou střední záložník! Jeho tři branky v sezoně tvoří třetinu celé baníkovské produkce.

Brno řeší posilu do útoku: Řezníček je pryč, Alli chce také zmizet. Máme jedno jméno, po kterém jdeme, přiznal kouč