Sparta B si koleduje o malér, v Chrudimi dostala nařezáno. Vítězové ztrácejí jen bod na vedoucí Zlín

Chrudim ukázala, že to na rezervy prvoligových týmů v novém ročníku Chance Národní Ligy umí. V sedmém kole porazila Spartu B 4:1.  Východočeši potvrdili skvělou formu, ze šesti úvodních zápasů hned pětkrát zvítězili a v tabulce ztrácejí už jen bod na vedoucí Zlín. Sparťau B naopak dělí dva body od sestupových pozic.  Líšeň si připsala druhou výhru v sezoně a vůbec první na domácím hřišti, když vyhrála 1:0 nad Varnsdorfem.

Rezervě Sparty, která vyhrála jediný ze sedmi zápasů, se začátek zápasu vůbec nepovedl. V 15. minutě byl v pokutovém území faulován nejlepší střelec domácích David Látal, k penaltě se postavil Michal Skwarczek a ranou doprostřed brány otevřel gólový účet. Už o pár minut později našel Jan Řezníček centrem z pravé strany hlavu Daniela Koska, který se z hranice malého vápna nemýlil a trefou k pravé tyči navýšil náskok domácích. Po půlhodině hry se osmělili také sparťané, když se z ojedinělé standardní situace prosadil osmnáctiletý Daniel Rus, který střelou z přímého kopu na zadní tyč nachytal Jáchyma Šeráka a snížil na 1:2.

Ve druhém dějství sice převzali iniciativu hosté, naději na vyrovnání jim ale v 60. minutě zhatil Samuel Šimek, který z voleje uklidil odražený míč za bezmocného brankáře Joeriho Heerkense, a vrátil tak Chrudimi dvougólové vedení. O deset minut později navíc přidal čtvrtou branku domácích po rohovém kopu střídající Marek Kejř a upravil na konečných 4:1. Svěřenci Jindřicha Tichaie tak navázali na předchozí domácí výhru 6:1 nad rezervou Baníku a potvrdili stoprocentní domácí bilanci v aktuálním ročníku.

Líšeň poprvé v sezoně doma vyhrála

Od začátku bylo vidět, že domácí chtějí skoncovat s gólovým půstem. Pustili se do svého soupeře, k první větší šanci se dostal Jan Silný, který ale v šesté minutě pálil z hranice šestnáctky vedle. První střelecká příležitost Severočechů přišla až ve 20. minutě, Solomon Osaghae ale rovněž bránu minul. Hned vzápětí střelu brněnského Denise Dziuby ale gólman hostů Lukáš Pešl chytil. Ve 29. minutě se však už Líšeň gólu dočkala. Pešl zaváhal po malé domů a Silný snadno uklidil míč do branky. V závěru poločasu mohl zvýšit na 2:0 brněnský kapitán Michal Jeřábek, jeho hlavičku ale Pešl s problémy vytěsnil na roh.

Trenér hostů Ivan Kopecký se ve druhé půli pokusil oživit hru trojím střídáním. První šanci ale měl domácí Silný, jehož střelu zastavil na brankové čáře Jakub Kosař. V 54. minutě pak líšeňský brankář Ulrich chytil střelu Damaniho Camary. Hostující gólman Pešl musel opět zasahovat v 70. minutě, kdy vyrazil velkou šanci Pavola Ilka. Varnsdorf sice hrál ve druhém poločasu mnohem lépe, vyrovnání se ale nedočkal. V 88. minutě totiž hlavičku Pavla Rudnytského vyrazil Ulrich. O dvě minuty později měl brněnský gólman další skvělý zákrok, akrobaticky na brance zabránil gólu Camary.

Chance Národní Liga - 7. kolo:
Chrudim - Sparta Praha B 4:1 (2:1)
Branky: 15. Skwarczek z pen., 19. Kosek, 60. Šimek, 71. Kejř - 35. Rus. Rozhodčí: Trska - Líkař, Beneš. ŽK: Leitner, Šimek, Kosek (všichni Chrudim). Diváci: 1785.

Líšeň - Varnsdorf 1:0 (1:0)
Branka: 29. Silný. Rozhodčí: Kotala - Mikeska, Bureš. ŽK: Silný, Ilko, Jokovič, Aldin - Camara, Kopecký (trenér). Diváci: 532.