Hložek slaví první výhru s Hoffenheimem, gól ale nevstřelil. V základní sestavě hrál i Kadeřábek

Fotbalisté Hoffenheimu s Adamem Hložkem a Pavlem Kadeřábkem v základní sestavě vyhráli v úvodním kole nejvyšší německé soutěže doma nad nováčkem z Kielu 3:2. Hattrickem se blýskl domácí kanonýr Kramarič. Lipsko doma vyhrálo 1:0 a splnilo roli favorita v duelu s Bochumí. Freiburg zvítězil nad Stuttgartem 3:1.

Hoffenheim, který se s Kielem střetl v nejvyšší soutěži vůbec poprvé - jediné předchozí střetnutí se odehrálo v DFB Pokalu v roce 2021, kdy Hoffenheim zvítězil 5:1 - potřeboval k prolomení nerozhodného stavu necelých šest minut. Hostující brankář Timon Weiner srazil na trávník Mariuse Bültera a rozhodčímu Tobiasi Stielerovi nezbylo než ukázat na puntík. Z něj Kramarić s jistotou proměnil penaltu.

V dalším průběhu zápasu pokračoval jednosměrný provoz ve prospěch Hoffenheimu a letní posily Alexander Prass a Adam Hložek nevyužili příležitosti k navýšení vedení. Nicméně proti průběhu zápasu se nováček Bundesligy Holstein Kiel v blízkosti půlhodiny hry dvakrát málem postaral o vyrovnání. Jednička Die Kraichgauer Oliver Baumann však v obou případech obstál, nejprve zvítězil v souboji jeden na jednoho se středopolařem Timo Beckerem a poté zkušeně usměrnil hlavičku Benedikta Pichlera nad břevno.

Přestože hosté začali více hrozit, Hoffenheim šel do kabin za stavu 2:0, když Kramarić hlavou usměrnil Bülterovu střelu do nebezpečného prostoru za bezmocného Weinera. Ani tím Hoffenheim neskončil, protože jen dva úžasné Weinerovy zákroky, které zabránily Kramarićovi v hattricku a Hložkovi v debutovém zásahu, zabránily svěřencům Pellegrina Matarazza v dalším navýšení náskoku.

Po heroických výkonech v prvním poločase Baumann opět zabránil hostům v prvním gólu, tentokrát zachránil Šuto Mačino zblízka. Kapitán Hoffenheimu však už nemohl zabránit tomu, aby Alexander Bernhardsson v 63. minutě nedal Kielu naději na šokující bod, když útočník zasadil svou hlavičku do zadní části sítě. Vyloučení Andu Kelatiho za dvě žluté karty v rozmezí 60 vteřin nakonec hostům vzalo dech a Kramarić využil početní výhodu, když se prosadil po odražené střele Jacoba Bruuna Larsena a zkompletoval svůj hattrick.

Machino v závěru utěšoval Kiel, ale Hoffenheim si všechny tři body pohlídal. První představení Kielu mezi německou elitou po 61 letech mezitím bohužel skončilo zklamáním. I tak ale mohou být spokojeni se svou vytrvalostí a budou doufat, že se jim v příštích týdnech podaří sbírat body.

Stuttgart vedl po dvou minutách, pak přišel kolaps

Stuttgart začal sezonu proti Freiburgu gólem už ve druhé minutě. Akrobatickým zakončením přes hlavu se blýskla letní posila z Augsburgu a bývalý hráč domácích Demirovič. Svěřenci Juliana Schustera srovnali ve 27. minutě zásluhou obránce Küblera, který pak i skóre třetím gólem uzavřel.

Mohuč doma remizovala s Unionem Berlín 1:1. Na obou stranách se prosadily letní posily: za domácí otevřel skóre v 53. minutě Amiri, jenž se v minulé sezoně stal s Leverkusenem mistrem, a za Union srovnal o 20 minut později Bénes. Slovenský záložník do Berlína přestoupil z Hamburku. Dvacetiletý Bynoe-Gittens se v Dortmundu dostal na hřiště až v 59. minutě, ale od té doby kraloval. Skóre otevřel v 72. minutě a ve třetí minutě nastavení i uzavřel. Vítěznou premiéru na lavičce BVB si tak odbyl bývalý hráč Dortmundu Nuri Sahin.

Německá liga - 1. kolo:
Augsburg - Brémy 2:2 (16. Rexhbecaj, 35. Essende - 12. Agu, 58. Njinmah)
Freiburg - Stuttgart 3:1 (27. a 61. Kübler, 54. Doan - 2. Demirovič)
Hoffenheim - Kiel 3:2 (6. z pen., 37. a 87. Kramarič - 63. Bernhardsson, 89. Machino)
Mohuč - Union Berlín 1:1 (53. Amiri - 74. Bénes)
Lipsko - Bochum 1:0 (59. Nusa)
Dortmund - Frankfurt 2:0 (72. a 90.+3 Bynoe-Gittens)

VAR byl proti nám. Nechtěl, abychom bodovali, zlobí se v Mönchengladbachu po infarktové prohře s mistrem