Zbrojovka opět padla a kouč Hynek nesouhlasil s hodnocením reportéra z TV: To je od vás těžkej soud

Fotbalisté Vyškova v sedmém kole Chance Národní Ligy porazili v drnovickém azylu Zbrojovku 1:0. Jediným střelcem utkání se stal Tom Ulbrich, jenž gólem do šatny pustil na hosty studenou sprchu, z níž už se brněnští fotbalisté nedokázali oklepat. Zbrojovka podruhé v řadě neskórovala a zůstala až na 12. pozici.

Jihomoravské derby v Drnovicích nepřistihlo ani jeden z celků v nijak zvlášť oslnivé formě. Domácí Vyškov si v předchozích šesti duelech připsal pouze dvě vítězství, ovšem svou první porážku zaznamenal teprve v předchozím kole na hřišti Opavy. Rovněž brněnská Zbrojovka měla na svém kontě zatím dvě výhry, nicméně v posledních dvou utkáních neprohrála. Oba týmy navíc patřily mezi nejméně skórující kluby druhé nejvyšší české soutěže.

A od úvodního hvizdu platilo, že ani jednomu celku se dosud nepodařilo obnovit střelecký um. V úvodní čtvrthodince spíš týmy čekaly na šanci, než že by si samy nějakou vytvořily, a tak diváci dlouho neviděli první ránu, která by ohrozila bránu. Až ve 20. minutě probudil tribuny Adam Kronus, který po krásné individuální akci běžel sám na brankáře, ovšem trefil pouze tyč.

Po této akci fotbalisté ožili a hra se přelévala ze strany na stranu. Ve 37. minutě toho mohl využít Roman Potočný, který se po přihrávce Denise Granečného ocitl sám před bránou, ale míč poslal přesně do místa, kam se přesunul gólman Jiří Borek. V samotném závěru první půle však udeřili domácí, když se po nepřehledné situaci v pokutovém území dostal balon k Ulbrichovi, jenž se z bezprostřední blízkosti nemýlil.

Po změně stran se tempo hry uvolnilo, druhá půle tak začala v podobném duchu jako ta první. Vyškov byl střelecky aktivnější, což prokázal po hodině hry, kdy se před bránou ocitl Patrik Schön, který ovšem poslal míč těsně nad břevno. Pojistit vedení mohl v 80. minutě Abdoulaye Sylla, jenž vypálil na hranici velkého vápna, míč prolétl jen těsně vedle levé tyče. V závěru prchli čtyři domácí hráči na soupeřově obraně, ale svůj protiútok nedokázali zužitkovat. Mrzet je to však nemuselo, jelikož hosté už vyrovnat nestihli.

Když následně reportér České televize předhodil brněnskému kouči Jaroslavu Hynkovi, že to bylo od Zbrojovky špatné, dočkal se nesouhlasné reakce. "Trenére, nemastný neslaný výkon, přestože jsme se před utkáním bavili, že vidíte ve hře progres. Souhlasíte, že to bylo ze strany Zbrojovky špatné?” ptal se reportér.

Hynek se jen nadechl a spustil… "Nemastné, neslasné… To je těžkej soud. V prvním poločase jsme měli vést 2:0, a nakonec jsme šli do kabin za stavu 0:1, což soupeře posadilo na koně. Pro jeho jednoduchou hru to bylo dobrý výsledek. My jsme to ve druhém poločase nezvládli a tím jsme prohráli. Ale v prvním poločase jsme měli blíž k tomu, abychom vedli 2:0. Trefili jsme tyčku, Roman Potočný z malého vápna zase brankáře…, takže si nemyslím, že by to sneslo hodnocení, které říkáte," shrnul hodnocení brněnský trenér. Na další dotaz už nedošlo.

PRVNÍ A DRUHÁ LIGA BY SE MĚLY ZÚŽIT, VÝJIMKY JSOU MI PROTI SRSTI, ŘÍKÁ EXPERT. SROVNÁNÍ BANÍKU A ZBROJOVKY JE STRAŠIDELNÉ