Semafor druhé ligy: Bombarďák Necid, úleva v Líšni a nakládačky béček

Chance Národní Liga dál kvapí svižným tempem. O víkendu nabídla už sedmé kolo a o zajímavé momenty nebyla nouze. Vody čeří Tomáš Necid, který dal pátý gól v žižkovském dresu a je nejlepším střelcem soutěže. Úleva panuje v Líšni, jež se konečně dočkala domácí výhry. A spousta frustrace je v týmech dvou rezerv.

Červená – nakládačky rezerv a nekonečné trápení Táborska

Zatímco minulou sezonu zvládlo sparťanské béčko s grácií, tu současnou nezačalo moc dobře. Po fajn startu, kdy mělo po třech zápasech čtyři body, přišla špatná série, která trvá doteď. Na prohru 2:4 v Opavě a remízy s Varnsdorfem a Zbrojovkou totiž mladí sparťané navázali porážkou 1:4 v Chrudimi. Parta trenéra Luboše Loučky má třetí nejhorší obranu v soutěži. V sedmi zápasech inkasovala už třináctkrát.

V tomto ohledu si Pražané mohou podat ruku s Baníkem. Ten na jaře vyhrál MSFL, ale v druhé lize zatím povětšinou tvrdě naráží. Zvlášť forma z posledních zápasů je strašidelná. Prohra 1:6 v Chrudimi, 1:2 s Prostějovem a v neděli výplach od rezervy olomoucké Sigmy 0:5. Poločas byl přitom 0:0! Devatenáct inkasovaných branek je prostě moc.

Kroutit očima, krčit rameny, trhat si vlasy a bůh ví, co ještě, musí také v Táborsku. Trápení  Jihočechů nebere konce. Když už to v neděli vypadalo, že doma se silnou Opavou získají alespoň bod za remízu 0:0, přišla v 98. minutě hloupá penalta, která svěřence Romana Nádvorníka o body připravila.

Oranžová – úleva v Líšni, Vlašim zase s bodem

Úplně jásat dosud nemohli ani v Líšni, ale i v Brně už se lépe dýchá. Po sérii horších výsledků, které Líšeň srazily ke spodku tabulky, se parta trenéra Milana Valachoviče odrazila zase výš, a to díky výhře 1:0 nad Varnsdorfem. Pro Líšeň to bylo první vítězství na domácí půdě v této sezoně zásluhou prvního domácího gólu! V prvním kole remíza se Zlínem 0:0, pak dvě prohry, během kterých byla vynulována.

Může se dít cokoliv a je víceméně jasné, že Vlašim remizuje. O víkendu se jí to povedlo na Žižkově, kde Středočeši zaznamenali pátou remízu ze sedmi duelů. Pověst remízových králů potvrzuje také vyrovnané skóre 10:10. Aby toho nebylo málo, Vlašim remizovala i v poháru proti Milínu, kterému nakonec podlehla na penalty.

Zelená – Střelec Necid i Opavská jízda!

V 7. kole se sešlo hned několik parádních momentů nebo poznatků. Dohromady jsme vybrali tři z nich.

Tomáš Necid – vynikající forma zkušeného střelce i nadále pomáhá Žižkovu ke klidnému proplutí soutěží. Někdejší útočník CSKA Moskva nebo Slavie se prosadil už pětkrát, což tvoří polovinu všech gólů Viktorie. Taky je po víkendu nejlepším střelcem druhé ligy.

Opava – po špatném začátku sezony se SFC zvedl. Byť měl v Táborsku díky zmiňované last-minute penaltě, kterou proměnil Libor Kozák, i štěstí, body se počítají. Čtyři výhry za sebou, ve třech z nich Opava udržela čisté konto. Drží si třetí místo a na první Zlín ztrácí pouhé dva body.

Hrdina Habusta – Prostějov se postupně zvedá a zapsal druhou výhru za sebou. Jihlavu ještě více potopil Jakub Habusta, který otevřel skóre zápasu, aby ho v 88. minutě také zavřel vítěznou brankou na 2:1. V jednom zápase tak srovnal osobní gólový výkon z minulé sezony.

TAKOVOU PENALTU MI HLAVA NEBERE, ZLOBIL SE TRENÉR TÁBORSKA. KOZÁK TRESTAL, I KDYŽ SKORO NEHRÁL. PODLE ZÁPOTOČNÉHO PŘIDÁ JEŠTĚ SPOUSTU GÓLŮ