Slovenská euforie. Po 14 letech si zásluhou Slovanu Bratislava zahrají Ligu mistrů

Fotbalisté Slovanu Bratislava porazili v odvetném utkání play off Ligy mistrů dánský Midtjylland a postoupili do ligové fáze milionářské soutěže. Slovensko tak bude mít v Lize mistrů zástupce po 14 letech.

Před střetnutím v hlavním městě Slovenska se hrálo vyrovnané utkání, které minulý týden v Dánsku skončilo remízou 1:1. Díky výhodě domácího prostředí to byli domácí, kdo začal druhé utkání na hřišti a Guram Kašia a Jamal Blackman zahrozili, než Marko Tolič ve 33. minutě prolomil nerozhodný stav. Osmadvacetiletý hráč obdržel míč na pravé straně hřiště, elegantně si ho posunul na levou nohu a poté se trefil do vzdálenějšího rohu.

Brankář Bratislavy Dominik Takáč pak musel rychle zareagovat a skvělým zákrokem zneškodnit hlavičku Daria Osoria zblízka. S tím, že Aral Simsir před přestávkou srovnal, ale už nic dělat nemohl. Turecký útočník se propletl bratislavskou obranou a vytvořil si prostor pro přízemní střelu, kterou překonal Takáče.

Slavia si Ligu mistrů nezahraje, i když Lille v odvetě porazila

Midtjyllandu stačilo pouhých pět minut na to, aby díky Franculinově nádherné střele z voleje otočil zápas ve svůj prospěch. Když se čas přehoupl přes 70. minutu, Franculino zahrozil znovu, tentokrát zasáhl rozhodný Takáč.

Zdálo se, že sny Slovanu o hlavní soutěži se rozplývají, dokud v 82. minutě nepředvedl kouzelný moment Marko Tolič. Podobně jako při svém prvním gólu si navedl míč na levou nohu a razantní ranou zamířil do vzdálenějšího rohu. Domácí, kteří měli navrch, se dočkali dramatického vítězství zásluhou Tigrana Barseghyana, který dalekonosnou střelou do dolního rohu vystřelil Belasím postup do hlavní soutěže. Hosté se potřetí za poslední čtyři sezony budou muset spokojit s místem v Evropské lize UEFA.