Oslabený Arsenal remizoval s Brightonem a poprvé v sezoně ztratil body. Fantastický obrat Bournemouthu

Fotbalisté Arsenalu ve 3. kole anglické ligy remizovali doma 1:1 s Brightonem. Oba celky poprvé v sezoně ztratily body. Odpoutat se od nich dnes může obhájce titulu Manchester City, který hraje od 16:00 na hřišti West Hamu.

Arsenal vedl od 38. minuty po gólovém lobu Havertze. Krátce po změně stran ale Rice posunul Veltmanovi míč při rozehrávce přímého kopu, za zdržování dostal druhou žlutou kartu a jeho tým hrál takřka celý druhý poločas v oslabení. Anglický reprezentant byl ve 245. ligovém utkání vyloučen poprvé.

Přesilovku zužitkoval v 58. minutě z dorážky Joao Pedro. "Kanonýři" inkasovali poprvé v sezoně a nenavázali na dvě vítězství s Brightonem z minulého ročníku.

Nevídaný obrat se podařil Bournemouthu na hřišti Evertonu. Hosté ještě v 87. minutě prohrávali 0:2, pak ale snížil Semenyo a v nastavení hlavou udeřili Cook se Sinisterrou. "Karamelky" tak zůstávají bez bodu, Bournemouth naopak po dvou remízách poprvé vyhrál.

Tři porážky má na kontě i nováček Southampton, o jehož prohře 1:3 na hřišti Brentfordu rozhodly především dva góly Mbeuma. Londýnský celek zvládl i druhé domácí utkání v sezoně. Další nováček Ipswich poprvé bodoval díky domácí remíze 1:1 s Fulhamem.

LIVERPOOL, MANCHESTER CITY, CHELSEA A TEĎ ARSENAL. STERLING BUDE NA SEVERU LONDÝNA HOSTOVAT DO KONCE ROKU