Sparťan Rrahmani už pálí i v reprezentaci, premiérovou trefou pomohl sestřelit Kypr. Slávista Diouf debutoval za Senegal

Útočník pražské Sparty Albion Rrahmani je v ráži. Svým třetím gólem v posledních čtyřech zápasech dnes přispěl v Lize národů k hladké výhře fotbalistů Kosova 4:0 na Kypru. Za vítěze nastoupil také jeho klubový spoluhráč Ermal Krasniqi. Prosadil se i liberecký obránce Aziz Kayondo v dresu Ugandy.

Kosovo si ve skupině C2 spravilo náladu po úvodní domácí porážce s Rumunskem (0:3). Zatímco Krasniqi nastoupil v základní sestavě, Rrahmani začal na lavičce. O přestávce nahradil útočníka Vedata Muriqiho z Mallorky, který předtím vstřelil úvodní dvě branky.

Nedávná posila Sparty z Rapidu Bukurešť skórovala už po třech minutách na hřišti. Krasniqi sklepl míč za kyperskou obranu, kde Rrahmani využil nezištnou Rashicovu přihrávku hlavou a zakončil do prázdné branky. Domácí pak inkasovali ještě počtvrté. Pro Rrahmaniho to byla premiérová branka v reprezentaci, za níž dnes nastoupil posedmé.

V druhém utkání skupiny Rumunsko porazilo Litvu 3:1. Jednu asistenci zaznamenal Nicolae Stanciu, bývalý hráč Sparty a Slavie.

V PRAZE SE CÍTÍME JAKO DOMA, POCHVALUJE SI UKRAJINSKÝ TRENÉR. ZÁPAS S ČESKEM PRÝ NEMÁ FAVORITA

Italové na letošním Euru v Německu vypadli již v osmifinále se Švýcarskem, ale do Ligy národů vstoupili úspěšně. Izrael hraje z bezpečnostních důvodů domácí zápasy v azylu a favorit se v Budapešti prosadil. V prvním dějství skóroval Davide Frattesi z Interu Milán, po přestávce přidal druhý gól Moise Kean. Útočník Fiorentiny se v reprezentaci trefil přesně po třech letech.

Francie si proti Belgii poradila i bez výraznějšího příspěvku Kyliana Mbappého, který nastoupil až v 67. minutě. Tou dobou už domácí vedli o dva góly, trefili se Randal Kolo Muani a Ousmane Dembélé. Několik šancí měl v závěru utkání také Mbappé, ale brankář Koen Casteels se při nich zaskvěl.

V Lize B padly dva hattricky. Slovinec Benjamin Šeško z Lipska jím zajistil výhru 3:0 nad Kazachstánem. Turecko zdolalo Island 3:1 po kanonádě Kerema Aktürkogla. Norsku zajistil vítězství 2:1 nad Rakouskem deset minut před koncem Erling Haaland. Kanonýr Manchesteru City upravil svou bilanci z mezistátních zápasů na 35 startů a 32 vstřelených gólů.

ČEKÁ HAŠKA ZÁPAS O VŠECHNO? NA TLAK JSEM ZVYKLÝ, VZKÁZAL PŘED DUELEM S UKRAJINOU. O TAKTICE SE BAVIT NECHTĚL

V Africe se hraje o postup na kontinentální šampionát a velmi dobře si v něm zatím počíná Uganda. Po remíze na hřišti Jihoafrické republiky si nyní poradila s Konžskou republikou 2:0. Za třemi body ji nasměroval Kayondo, který v 21. minutě otevřel skóre.

Z těsné výhry 1:0 se radoval při debutu za Senegal slávista Malick Diouf. V Burundi přišel na hřiště ve druhé minutě nastavení a ještě se stihl zapsat do statistik žlutou kartou.