Exsparťan Krejčí zůstal ve šlágru s Barcelonou zase jen na lavičce, Girona utrpěla debakl, Atlético znovu neinkasovalo

Exsparťan Ladislav Krejčí zůstal ve šlágru španělské ligy proti Barceloně opět jen na lavičce náhradníků Girony. Ta na domácím stadionu v 5. kole LaLigy utrpěla debakl 1:4. Katalánský gigant tak v novém ročníku stále neztratil ani bod. Duel rozhodl již první poločas, ve kterém se hned dvakrát prosadil Lamine Yamal. V druhém dějství se za Blaugranas prosadili ještě Dani Olmo a Pedri, za domácí pouze korigoval Cristhian Stuani.

Krejčí byl nicméně nejspíš rád, že i tentokrát zůstal jen na lavičce Girony. Domácí obrana si v prvním poločase nevěděla rady hlavně s Yamalem. Barcelonský klenot nejprve šikovně obral o míč obránce Lópeze a přesně zakončil, pak zužitkoval Lewandowského centr. Po změně stran se prosadili další hrdinové z týmu mistrů Evropy, Olmo z ostrého úhlu a Pedri po kličce gólmanovi Gazzanigovi.

Ten zabránil ještě větší prohře, když zmařil Lewandowského sólo. Až deset minut před koncem po špatném vyběhnutí brankáře Ter Stegena vstřelil Stuani jediný gól domácích. I tak to byla pro Gironu hodně nepovedená generálka na vstup do Ligy mistrů a vyrovnání nejtěžší domácí porážky v historii klubu.

Naposledy prohrála stejným výsledkem před šesti lety s Realem Madrid. Naopak Barcelona po sedmi gólech v síti Valladolidu opět koncertovala a její nový trenér Hansi Flick dosud nepoznal nic jiného než vítězství. Jedinou kaňkou byla v závěru červená karta pro Torrese.

Bilbao vyhrálo díky bratrům Williamsovým

Bilbao vyhrálo v Las Palmas 3:2 především díky bratrské dvojici Williamsových. Starší Iňaki připravil první gól pro Sanceta, druhý pro svého slavnějšího bratra Nica a třetí pro Paredese. Za domácí snížil parádním přímým kopem Sandro Ramírez. To už hráli hosté v deseti bez vyloučeného Jauregizara. V závěru Alex Muňoz ještě zápas zdramatizoval, ale trenér Luis Carrión si musí na první výhru v La Lize ještě počkat.

Španělská liga - 5. kolo:
Celta Vigo - Valladolid 3:1
(22. Álvarez, 36. Iglesias, 90.+1 Duvikas - 50. Moro),
Girona - FC Barcelona 1:4 (80. Stuani - 30. a 37. Yamal, 47. Olmo, 64. Pedri)
Las Palmas - Bilbao 2:3 (58. S. Ramírez, 83. A. Muňoz - 7. Sancet, 30. N. Williams, 76. Paredes),
Atlético Madrid - Valencie 3:0 (39. Gallagher, 54. Griezmann, 90.+4 Álvarez)

20. Valencie 5 0 1 4 3:10 1

Král byl u divoké výhry Espaňolu nad Alavésem, Realu Madrid pomohly k vítězství dvě penalty