Šulc na přestupové spekulace reagoval dvěma góly proti Olomouci, dominantní Slavia vyšplhala na vrchol ligy

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili v dohrávce šestého kola Chance Ligy Olomouc 2:1 a minimálně na několik hodin se v tabulce posunuli na druhé místo za vedoucí Spartu. Klíčovým mužem zápasu se v dresu Západočechů již tradičně stal Pavel Šulc, jenž dvěma přesnými trefami nejenže rozhodl o triumfu svého týmu, ale také opět rozdmýchal již tak horké spekulace o jeho možném odchodu do španělského Getafe.

Po dlouhé pauze se dalo čekat, že oba týmy budou natěšené na fotbal a bude se na co dívat. Tato předpověď se hned od začátku potvrdila. Plzeň se tlačila dopředu a skóre mohla otevřít hned po čtvrthodině, ale Matěj Vydra po přihrávce Šulce brankáře Tadeáše Stoppena nepřekonal. Pořádně horko bylo Olomouci opět kolem dvacáté minuty, nicméně Lukáš Červ z hranice penalty hlavičkoval jen nad a o pár desítek vteřin později zamířila střela Lukáše Kalvacha z první jen doprostřed, kde byl přichystaný Stoppen.

Ten zazářil znova ve 40. minutě, kdy zneškodnil šanci Prince Adua, který na něj z úhlu pelášil po vynikající přihrávce Šulce zcela sám. A tak to za pár desítek vteřin vzal Šulc na sebe. Gólman Marián Tvrdoň nakopl míč na polovinu Olomouce, kde proskákal až k plzeňskému tahounovi, jenž Stoppena prostřelil ranou na bližší tyč.

Fantastickou fazonu potvrdil Šulc i v 55. minutě, kdy se k němu odrazil balon ideálně v momentě, kdy se pohyboval kolem penaltového puntíku. Na jeho pohotové zakončení k tyči neměl Stoppen nárok.

Po druhém gólu mohla Olomouc ihned snížit, ale svou šanci nevyužila. Od toho momentu se Plzeň očividně cítila velmi dobře a vedení si bez větších starostí hlídala, hosté naopak působili odevzdaným dojmem. Toho se Plzeň snažila využít, zvlášť aktivní Šulc byl u všeho podstatného. Postupem času se začala hra víc a víc kouskovat, což vyhovovalo domácím. Těsně před koncem zadělal na drama olomoucký Jakub Pokorný, který ve vápně šikovně prodloužil hlavou míč až za záda Tvrdoně.

Plzeň však další minuty zvládla, a tak se ideálně naladila na víkend, kdy ji čeká těžký duel na půdě pražské Slavie. Sigma se také potká se soupeřem z Prahy, na svém stadionu přivítá Duklu.

Dominantní Slavia vyšplhala na vrchol ligy. Proti Boleslavi si užil návrat Lingr

Pražská Slavia zvítězila v dohrávce šestého kola Chance Ligy na hřišti Mladé Boleslavi 2:0, díky čemuž se průběžně posunula na první příčku díky lepšímu skóre na úkor rivala z druhého břehu Vltavy. Utkání rozhodl již ve 23. minutě hlavičkující Mojmír Chytil svou první trefou v sezoně. Ten ve druhé půli uvolnil na hřišti místo velkému navrátilci Ondřeji Lingrovi. Domácím nepřineslo štěstí ani obarvení vlasů na blond, kterým slavili postup do Konferenční ligy.

Celek z Vršovic držel krok se zbytkem pomyslného trojlístku na vrcholu tabulky, stále tak v Chance Lize nepoznal přemožitele. V soupisce sešívaných se poprvé objevila posila na pozici pravého wingbeka Simion Michez, v Mladé Boleslavi ale dostal od začátku důvěru David Douděra. Domácí v posledním utkání otáčeli výsledek v Teplicích, byli tak odhodlání zaskočit favorita vytvořením vítězné série.

Překvapivě zaplněná Lokotrans Aréna sledovala úvod v souladu s ambicemi hráčů Bolky, při chuti byl již tradičně Vasil Kušej. Po čtvrthodině hry se však Pražané vzpamatovali a netrvalo jim dlouho zúročit obléhání soupeře. Ve 23. minutě přesně hlavičkoval Chytil po centru Tomáše Holeše na hranici malého vápna. Souhra středopolařů mohla poté vyústit v navýšení vedení, precizní zpětnou přihrávku ze strany od Christose Zafeirise ale Lukáš Provod nevyužil. Gólová se ukázala být až spolupráce beků, přízemní centr Douděry totiž z druhé vlny dorážel El Hadji Diouf. Před odchodem do kabin hlavičkoval z bezprostřední blízkosti nad Tomáš Chorý.

Ve druhé půli slávisté nepolevili. Na útočný orchestr z prvního dějství však nedokázali navázat, nadějnými pasážemi hry se naopak vraceli do utkání Středočeši. V 68. minutě opěvovali fanoušci hostí navrátilce Lingra, který šel na hřiště místo střelce první branky. Sám poté mohl přidat pojišťující branku, přízemní pokus zpoza vápna ale tečoval jeden z obránců těsně vedle pravé tyče. V nastaveném čase jen o pár centimetrů nevyšla rána ze střední vzdálenosti dalšímu žolíkovi Conradu Wallemovi, jenž dostal ve Slavii druhou šanci poté, co si chtěl původně vynutit odchod.

Favorité se tak vrátili do Prahy se třemi body. V dalším ligovém střetnutí vyzvou 21. září doma Viktorii Plzeň. Mladá Boleslav bude mít o den později také výhodu domácího prostředí, když přivítá Pardubice.

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 2:1 (1:0)

Branky: 42. a 55. Šulc - 89. Pokorný. Rozhodčí: Starý - Slavíček, Leška - Berka (video). ŽK: Červ - Sláma, Langer, Dohnálek, Vodháněl, Pokorný. Diváci: 7056.

Plzeň: Tvrdoň - Dweh, Markovič, Jemelka - Kopic (81. Mosquera), Kalvach, Červ, Cadu (63. Havel) - Vydra (81. Jirka), Šulc - Adu (90.+3 Hejda). Trenér: Koubek.

Olomouc: Stoppen - Chvátal, Dohnálek, Pokorný, Sláma - Breite (72. Dele), Langer - Hadaš (59. Mikulenka), Zorvan, Fiala (59. Vodháněl) - Kliment (59. Juliš, 76. Šíp). Trenér: Janotka.

FK Mladá Boleslav - Slavia Praha 0:2 (0:2)

Branky: 23. Chytil, 42. Diouf. Rozhodčí: Rouček - Kříž, Kubr - Všetečka (video). ŽK: Vydra, Suchý - Holeš, Lingr, Trpišovský (trenér). Diváci: 4823.

M. Boleslav: Trmal - Král (87. Jawo), Suchý, Králik - Kostka, Langhamer (46. Sakala), Vydra, Fulnek (87. Kadlec) - Kušej, Ladra - Pulkrab (67. Mareček). Trenér: Brännström.

Slavia: Kinský - Holeš, Ogbu, Bořil - Douděra (80. Wallem), Oscar, Zafeiris (88. Chaloupek), Diouf (80. Zmrzlý) - Provod - Chytil (68. Lingr), Chorý (88. Jurásek). Trenér: Trpišovský.