Kane se čtyřmi góly podílel na demolici Dinama Záhřeb, Real Madrid doma přetlačil Stuttgart

Harry Kane vstřelil na úvod fotbalové Ligy mistrů čtyři góly a Bayern Mnichov na domácím trávníku rozstřílel Dinamo Záhřeb 9:2. Kapitán anglické reprezentace proměnil hned tři pokutové kopy, jedna branka mu ještě kvůli ofsajdu nebyla uznána. Obhájce trofeje Real Madrid vstoupil do soutěže výhrou 3:1 nad Stuttgartem, AC Milán podlehl Liverpoolu 1:3.

V Mnichově byl k vidění nevšední zápas. Jen ve druhém poločase padlo osm branek. V první půli byli domácí jasně lepší, dali tři branky. O půli musel střídat zraněný brankář Neuer a Ulreich během dvou minut dvakrát inkasoval. Pak se ovšem Bayern znovu rozjel a v závěru mohl přidat i desátou trefu.

Výsledek 9:2 představuje s celkovým počtem 11 branek druhý největší počet gólů v zápase Ligy mistrů, co se týká skupinové fáze až po finále. Borussia Dortmund porazila 8:4 Legii Varšava (12 gólů) v listopadu 2016, což je rekord. Utkání v Mnichově vyrovnalo 11 gólů z duelu Monaka s Deportivem La Coruña (8:3) z listopadu 2003.

AC Milán se sice na San Sira brzy ujal vedení, na Pulisicův gól ze třetí minuty už ovšem nenavázal. Liverpool ještě do přestávky otočil skóre ze dvou standardních situací. Po změně stran přidal třetí gól anglického týmu Szoboszlai.

Stuttgart vyslal vizitku pražské Spartě, na hřišti Realu Madrid dokázal na vedoucí gól Mbappého reagovat Undav a hosté drželi stav 1:1. Až sedm minut před koncem rozhodl Rüdiger, třetí gól domácího favorita ještě přidal Endrick. Sporting Lisabon porazil 2:0 Lille, které v závěrečném předkole vyřadilo pražskou Slavii.

Juventus porazil Eindhoven 3:1. Turínskému klubu tak vyšel návrat do elitní soutěže po vynucené roční přestávce. Aston Villa zvítězila na půdě Young Boys Bern 3:0. Aktuálně pátý tým anglické ligy rozhodl již do přestávky.

Vítěz Ligy mistrů a jejího předchůdce Poháru mistrů evropských zemí z let 1985 a 1996 a poražený finalista sedmi dalších ročníků Juventus musel loni kvůli účetní aféře po jedenácti účastech v řadě v základní skupině Ligy mistrů start v elitní soutěži vynechat.

Čtvrtý tým v tabulce Serie A se vrátil rázně, doma podle očekávání porazil nizozemského šampiona a lídra Eredivisie. V první poločase se krásně trefil Yildiz, druhý gól přidal McKennie. Brzy po přestávce vstřelil třetí branku González, za PSV až v nastaveném čase upravil skóre střídající Sajbárí.

Aston Villa postoupila do Ligy mistrů přímo ze čtvrtého místa Premier League a také jí se start vydařil. Na půdě švýcarského klubu v prvním poločase skórovali Tielemans a Ramsey, v závěru zápasu pak třetí gól přidal Onana.

Soutěž začala v novém formátu. Tradičních osm čtyřčlenných skupin nahradila ligová fáze, v níž všech 36 týmů tvoří jednu tabulku. Každé mužstvo odehraje čtyři zápasy doma i venku, dohromady proti osmi různým soupeřům. Prvních osm celků postoupí přímo do osmifinále, kluby na devátém až 24. místě čeká první kolo play off.

Juventus - PSV 3:1 (21. Yildiz, 27. McKennie, 52. González - 90+3. Saibari)

Young Boys - Aston Villa 0:3 (27. Tielemans, 38. Ramsey, 86. Onana)

AC Milán - Liverpool 1:3 (3. Pulisic - 23. Konaté, 41. Van Dijk, 67. Szoboszlai)

Bayern - Dinamo Záhřeb 9:2 (19. z penalty, 58. a 73. z penalty a 78. z penalty Kane, 33. Guerreiro, 38. a 61. Olise, 85. Sané, 90+2. Goretzka - 49. Petković, 50. Ogiwara)

Real Madrid - Stuttgart 3:1 (46. Mbappé, 83. Rüdiger, 90+5. Endrick - 68. Undav)

Sporting - Lille 2:0 (38. Gyokeres, 65. Debast)