Rozjetá Chrudim si pořádně zastřílela ve Varnsdorfu a dál pronásleduje lídra tabulky ze Zlína

V dohrávce šestého kola Chance Národní Ligy si výborně hrající Chrudim odvezla z Varnsdorfu tři body za výhru 3:0. K už sedmému triumfu hostů v této sezoně zavelel krátce po úvodním hvizdu Jan Řezníček, na nějž po změně stran navázala letní posila z pražské Dukly Jiří Hrubeš. Chrudim ztrácí na vedoucí Zlín jediný bod.

Hosté hájili sérii pěti vítězství v řadě, Varnsdorf tak dobře nakročeno neměl. Severočeši navíc z posledních čtyř střetnutí získali pouhý bod a po dobrém vstupu do sezony měli náhle co dohánět. Oproti tomu Východočeši se pyšnili se 17 góly, z čehož rovnou pět jich nasázel David Látal, nejefektivnějším útokem v lize.

Přestože trenér Ivan Kopecký udělal v sestavě pár změn, Chrudim tam, kde v Opavě před pauzou skončila, v Kotlině začala. Hned ve čtvrté minutě otevřel skóre kapitán Řezníček a nádherným volejem zapsal druhou trefu v jeho letošním počínání. Z Chrudimi v první půli sršel klid a jistota. Není divu, když společně se Ševci ligu táhnou. I když aktivita domácích stoupala, Varnsdorf spíše hledal cestu, jak se prosadit. Zato Chrudimi přímočarost a rychlost v předbrankovém prostoru nechyběla.

Po změně stran domácí hru výrazně otevřeli a v šanci se ocitl chrudimský kanonýr Látal, jeho pokus šel však nad. Totožnou myšlenku s ještě lepším provedením měl v 53. minutě Hrubeš a navýšil náskok pro Chrudim. Atmosféru Varnsdorfu se trenér Kopecký snažil trojím střídáním v 62. minutě ještě oživit, nicméně přes všechnu snahu to byla zase Chrudim, která dokázala skórovat. Šestým gólem v sezoně to dokázal Látal a nejenže už v osmém zápase vyrovnal svůj rekord z loňské sezony, ale taky se dotáhl na střeleckého lídra ligy Tomáše Necida. Přestože se domácí snažili nepříznivý stav ještě zkorigovat, obrana Východočechů jim už nedala prostor.

Chrudim tak bez větších problémů dovedla duel do úspěšného konce a může se těšit na víkend, kdy si to rozdá doma s Táborskem, Varnsdorf na to v neděli naváže duelem s olomouckou rezervou.

6. kolo druhé ligy:
Varnsdorf - Chrudim 0:3 (0:1)
Branky:
4. Řezníček, 53. Hrubeš, 67. Látal. Rozhodčí: Opočenský - Mokrusch, Šafránková. ŽK: Lexa - Leitner, Hrubeš. Diváci: 350.

Piplá si Slavia v béčku novou hvězdu? Perišič se prosadil po devíti minutách na hřišti. Zaujal i Trpišovského