Barcelona rozložila Real na prvočinitele, na San Bernabeu vstřelila čtyři góly

Jednoznačným trhákem kola je nedělní El Classico. Barcelona přijede na San Bernabeu letos nikoliv jako vyzyvatel v boji o trůn, na první Real ztrácí patnáct bodů, Xavi nicméně dokázal na trenérské lavici vdechnout Blaugranas naději. A Blaugranas tuto proměnili v jednoznačné vítězství

Velmi nervózní zápas se odehrál v Bilbau, kde mělo paradoxně blíže k vítězství hostující, tabulkově hůře postavené, Getafe. To šlo hned na začátku do vedení, v druhé půli se trefilo podruhé, nicméně gól Olivery odvolal pro ofsajd VAR. Následně se nechal vyloučit hostující Cuenca a zápas se dohrával ve značně zjitřené atmosféře, když v 90. minutě si červenou kartu na lavičce vysloužil i český reprezentant Jakub Jankto, který jinak do zápasu nezasáhl.

Parádní utkání plné emocí nabídl duel mezi Alavésem a Granadou, především pak ve druhé půli. Po bezbrankové první pětačtyřicetiminutovce nabídla ta druhá hned pět branke a jednu červenou kartu. Až do 77. minuty byli lepším týmem domácí fotbalisté, kteří ale obdrželi gól na 2:2 a přišel totální kolaps. V 87. minutě inkasovali potřetí a na to již nedokázali reagovat. Velice je tak mohla mrzet neproměněná penalta z první pětačtyřicetiminutovky.

V nepříliž záživném utkání Elche s Valencií dokázala nakonec Valencia nakonec udržet nejtěsnější možný náskok nabraný krátce po začátku druhé půle. Jedino branku nezáživného zápasu vstřelil Guedes.

Ještě nezáživnější byla první část nedělního programu, když v prvních třech utkáních padly pouhé dva góly. I tyto však stačily Espanyolu a Cadizu k vytěžení tří bodů. A pak přišel nášup v podobě El Classica. Kde Barcelona překonala svá nejodvážnější očekávání.