Parádní El Clásico. Barcelona dvakrát vedla, ale v závěru opět neuhlídala Bellinghama. Náskok Realu narostl na 11 bodů

Real Madrid porazil ve šlágru 32. kola LaLigy Barcelonu 3:2. Katalánci, kteří toužili snížit osmibodový náskok Bílého baletu v čele tabulky, se na půdě rivala dostali dvakrát do vedení. Pro jejich záměr neměl pochopení domácí Lucas Vázquez. Zkušený Španěl v první půli vybojoval penaltu a v 73. minutě srovnal skóre po trefě Fermína Lópeze. Těsně před koncem navíc přihrávkou Juda Bellinghama, jenž stejně jako v říjnu rozhodl ligové El Clásico gólem ze závěrečného nastavení.

Jako první se na impozantní madridské scéně prosadili už v šesté minutě Blaugranas. Andreas Christensen využil po rohovém kopu chyby Andrije Lunina a hlavou usměrnil míč do odkryté sítě. S bleskovou reakcí málem přispěchal Vinícius Júnior, ve své úvodní šanci však mířil příliš vysoko. Na druhé straně se zase krásně prodral do vápna Lamine Yamal, z úhlu ale Lunina nepřekonal. Prestižnímu duelu proto dodal druhou porci gólového koření v 18. minutě Vinícius Júnior, který proměnil penaltu po faulu Paua Cubarsího. Před půlhodinou hry málem vrátil Barceloně vedení aktivní Yamal. Mladičký zázrak z La Masie ovšem od přesného zásahu dělily centimetry, když Lunin až na brankové čáře zkrotil jeho chytré zakončení po rohovém kopu.

Po výměně stran se oba týmy prezentovaly opatrnějším fotbalem a vyložených šancí ubylo. V 69. minutě se ale přece jen skóre měnilo. Další střelu Yamala totiž ukrajinský gólman Realu vyrazil jen k Lópezovi, který jednoduše dorazil míč do brány. Ani tentokrát však vedení Kataláncům nevydrželo dlouho, neboť jen o čtyři minuty později oslovil Vinícius Júnior nízkým centrem Vázqueze, jenž ve stoprocentní šanci nezaváhal. Následně mohl brazilský křídelník dokonce sám rozhodnout, Marc-André ter Stegen si ovšem prostor u bližší tyče pohlídal. V nastavení už nicméně neměl Němec nárok na suverénní ránu do šibenice z kopačky Bellinghama, který se v bílém dresu prosadil po více než dvou měsících.

Španělská liga - 32. kolo:
Getafe - San Sebastian 1:1 (29. Latasa - 13. Barrenetxea)
Almería - Villarreal 1:2 (31. Lozano - 26. Achúmáš, 90.+3 Sörloth),
Alavés - Atlético Madrid 2:0 (15. Benavídez, 90+2. Rioja),
Real Madrid - FC Barcelona 3:2 (8. Vinícius Júnior z pen., 73. Vázquez, 90.+1 Bellingham - 6. Christensen, 69. López).