Bayern poprvé narazil, Leverkusen si připisuje první vítězství a Schalke utrpělo debakl...Flashscore
Freiburg si poradil s Bochumí. Dortmund udolal Herthu v zápase, kde rozhodla jediná branka, stejně jako v případě Lipska, které si poradilo s Wolfsburgem a Hoffenheimu, jenž přetlačil Augsburg. Leverkusen slaví první vítězství, Mohuči nasázel tři branky. Schalke na domácím stadionu utrpělo potupující debakl a Union Berlín opanuje první příčku, alespoň dočasně.

V předehrávce 4. kola německé Bundesligy přijela do Freiburgu Bochum. Celý zápas mě v držení právě Freiburg a soupěře k ničemu nepustil. O vítězství v tomto zápase rozhodl Vincenzo Grifo, který sice penaltu neproměnil, ale dorážku už ano. Domácí tak zaznamenali třetí ligovou výhru v tomto ročníku ligy.

Borussia Dortmund zvítězila na hřišti Herthy Berlín 1:0. O vítězství rozhodl v prvním poločase francouzský útočník Anthony Modeste, který tak oslavil svou první trefu v černožlutém dresu. Český záložník Vladimír Darida strávil celý zápas pouze na lavičce náhradníků, a přihlížel dalšímu bezzubému výkonu svého celku.

Hoffenheim si před domácím publikem došel pro třetí výhru v Bundeslize v řadě, tentokrát udolal jedinou brankou soupeře z Augsburgu. Jediným střelcem zápasu se už v prvním poločasu stal Dennis Geiger, jenž se prosadil poprvé od loňského prosince. Bývalý český reprezentant Pavel Kadeřábek začal utkání na lavičce náhradníků, do hry se dostal až na závěrečnou půlhodinu.

Fotbalisté Bayeru Leverkusen konečně prolomili špatný úvod sezony, a na hřišti Mohuče si připsali jednoznačné vítězství 3:0. Na výhru si zadělali hosté již v prvním poločase, kdy se hned dvakrát prosadil mladý obránce Jeremie Frimpong. V základní sestavě Bayeru nastoupil i český reprezentant Patrik Schick, jeho kolega Adam Hložek zůstal pouze na lavičce náhradníků.

Lipsko si poradilo s Wolfsburgem 2:0. Premiérovou výhru v aktuálním ročníku nejvyšší německé soutěže mu už po necelých pěti minutách hry vystřelil z penaltového puntíku Christopher Nkunku. Svou práci dokonal na konci zápasu, kdy navýšil vedení Lipska na konečných 2:0.

Union Berlín zdemoloval Schalke na jeho domácím stadionu. Rozhodnuto bylo už v prvním dějství, kdy za přispění nešťastné teče skóroval v 36. minutě Sheraldo Becker, jehož trefa se ukázala jako vítězná. Porážce svého celku nedokázal zabránit ani český legionář Alex Král, jenž opět nastoupil v základní jedenáctce domácích. Union se po dalším tříbodovém zisku alespoň dočasně posunul do ligového čela.

Fotbalisté Borussie Mönchengladbach dokázali zastavit Bayern, když na jeho hřišti ukořistili nesmírně cennou remízu 1:1. Lekci z efektivity přichystal na konci prvního poločasu domácímu celku Marcus Thuram, který proměnil samostatný únik. Mnichovskému týmu musel alespoň bod zajistit ve druhém poločase Leroy Sané, jenž překonal jinak fantasticky chytajícího Yanna Sommera.

Bundesliga - 4. kolo:

Freiburg - Bochum 1:0 (0:0)Branky: 48. Grifo

Hertha - Dortmund 0:1 (0:1)Branky: 32. Modeste

Hoffenheim - Augsburg 1:0 (1:0)Branky:  39. Geiger

Mohuč - Leverkusen 0:3 (0:3)Branky: 29. Palacios, 39. a 41. Frimpong

RB Lipsko - Wolfsburg 1:0 (1:0)Branky: 5. Nkunku (pen)

Schalke - Union Berlín 1:6 (1:3)Branky: 31. Bulter (pen) - 6. Thorsby, 36. a 46. Becker, 45+3 Haberer, 87. a 90 Michel

Bayern - Mönchengladbach 1:1 (0:1)Branky: 83. Sane - 43. Thuram

1. FC Köln - Stuttgart 0:0

Werder - Frankfurt 3:4 (2:3)Branky: 14. Jung, 17. Bittencourt, 90+2. Füllkrug z penalty - 2. Götze, 32. Kolo Muani, 39. Lindström, 48. Sow