Češi přišli o svou neporazitelnost a podlehli domácím Portugalcům. Španělé naopak zaznamenali první vítězství..Flashscore
Čtvrteční večer přinesl další zápasy Ligy národů. Češi v ní poprvé padli po dvou inkasovaných brankách v prvním poločase. O vítězství Španělů nad Švýcary rozhodnul rovněž první poločas.

Čeští fotbalisté si ve třetím zápase skupiny A2 Ligy národů připsali první porážku, když s Portugalskem v Lisabonu prohráli 0:2. O výsledku střetnutí rozhodl již první poločas, kdy domácí po přihrávkách Bernarda Silvy vstřelili oba góly. Svěřenci Fernanda Santose tak úspěšně oslavili 100. utkání svého trenéra na portugalské lavičce.

Utkání o premiérové tříbodové vítězství ve třetím kole skupiny A2 Ligy národů vyznělo lépe pro favorizované španělské fotbalisty, kteří na švýcarské půdě v Ženevě nepřipustili žádné komplikace a dokráčeli si pro výhru 1:0. Jedinou změnu stavu přinesla už ve 13. minutě dorážka Pabla Sarabii, na níž měl však velký podíl nedůraz švýcarské obrany před vlastním vápnem.

Liga národů UEFA - Liga A - 3. kolo

ČR - Portugalsko 0:2 (0:2)

Branky: 33. Cancelo, 38. Guedes. Rozhodčí: Jug (SNV) – Žunič (SVN), Vidali (SVN). ŽK: Souček, Matějů - Carvalho, Ronaldo, Leao, Cancelo. Diváci: 44 100

ČR:  Staněk - Zima, Brabec, Matějů (80. Král) - Coufal, Souček, Sadílek, Havel (46. Jemelka) - Lingr (46. Pešek), Kuchta (46. Jurečka), Hložek (73. Vlkanova). Trenér: Šilhavý.

Portugalsko: Costa - Cancelo, Pepe, Danilo Pereira, Guerreiro - B. Silva (68. Vitinha), Neves (88. Moutinho), Carvalho (68. Fernandes) - Guedes (88. Palhinha), Ronaldo, Jota (80. Leao. Trenér: Fernando Santos

Švýcarsko - Španělsko: 0:1 (0:1)

Branky: 13. Sarabia. Rozhodčí:  Gözübüyük – van Zuilen, Balder (NED)- ŽK: Shaqiri, Akanji, Seferovic, Sow

Švýcarsko: Sommer – Widmer, Akanji (Frei), Cömert, Rodríguez (Sow) – Xhaka (C), Aebischer (Okafor), Freuler – Shaqiri (Seferovic), Embolo, Zuber (Steffen). Trenér: Murat Yakin

Španělsko: Simón – Azpilicueta, D. Llorente, P. Torres, Alba – M. Llorente (Soler), Busquets (C), Gavi (Koke) – F. Torres, Morata (Asensio), Sarabia (Olmo) Trenér: Enrique.