Desátý hrací den: Itálie ovládla svou skupinu, Švýcarsko pokořilo houževnaté TurkyFlashscore
Závěrečné kolo skupinové fáze evropského šampionátu za sebou mají výběry Itálie, Walesu, Švýcarska a Turecka. V Římě se představil domácí výběr z Apeninského poloostrova, který proti Walesu nezaváhal a slaví prvenství ve Skupině A. Třetí místo nakonec výhrou nad Tureckem slaví Švýcarsko, které bude nyní čekat, zda čtyři získané body budou stačit na postup do osmifinále.

Itálie - Wales:

Doposud neomylná Itálie si zahrála o první místo ve skupině s Walesem. Ostrovní tým vsadil na poctivou defenzivu, zatímco domácí na stadionu v Římě opět prokazovali ofenzivní choutky i přes četné změny v sestavě oproti duelům s Tureckem a Švýcarskem.

Wales se snažil eliminovat ofenzivní snahy soupeře po stranách, což se mu dařilo až do 39. minuty, kdy po faulu na Verrattiho odcentroval záložník PSG míč do vápna, kde jej nasměroval ke vzdálenější tyči Pessina.

Deset minut po startu druhé půle si ostrovní výběr zkomplikoval zbytek zápasu, když se Ampadu nechal vyloučit po faulu na Bernardeschiho. Svěřenci kouče Roberta Manciniho další trefu nepřidali, a tak nakonec slaví hubenou výhru 1:0.

Švýcarsko - Turecko:

Souboj o třetí místo ve skupině začal atraktivní podívanou od úvodních minut, ve kterých více zatápěli Turci. Jako studená sprcha však přišla trefa Švýcarska v šesté minutě, kterou si připsal Seferovič.

O dvacet minut později nalezl Embolo autora první branky, který na sebe navázal několik protihráčů a odraženého míče se po přihrávce Zubera ujal Shaqiri, který navýšil náskok o dvě branky. Turecko mělo za první půli čtyři velké šance, ale bezchybný brankář Sommer svůj tým podržel.

Hráči v bílých dresech se ale zmohli na odpor po změně stran. V 62. minutě se po přihrávce Calhanoglua prosadil Kahveci. Švýcarsku se ale podařilo poměrně rychle odpovědět a v hlavní roli byl opět Shaqiri a třetí asistenci v utkání si připsal Zuber.

Itálie - Wales 1:0 (1:0)Branka: 39. Pessina. Rozhodčí: Hategan - Ghinguleac, Gheorghe (všichni Rum.) - Gil (video, Pol.). ŽK: Pessina - Allen, Gunter. ČK: 55. Ampadu (Wales). Diváci: 11 541 (omezený počet).Itálie: Donnarumma (90. Sirigu) - Tolói, Bonucci (46. Acerbi), Bastoni, Emerson - Pessina (87. Castrovilli), Jorginho (75. Cristante), Verratti - Chiesa, Belotti, Bernardeschi (75. Raspadori). Trenér: Mancini.Wales: Ward - Gunter, Rodon, Ampadu - C. Roberts, Allen (87. Levitt), Morrell (60. Moore), N. Williams (86. B. Davies) - Bale (86. Brooks), Ramsey, James (74. Wilson). Trenér: Page.

Švýcarsko - Turecko 3:1 (2:0)Branky: 26. a 68. Shaqiri, 6. Seferovic - 62. Kahveci. Rozhodčí: Vinčič - Klančnik, Kovačič (všichni Slovin.) - Dankert (video, Dán.). ŽK: Xhaka - Calhanoglu, Celik, Söyüncü. Diváci: 34 350 (omezený počet).Švýcarsko: Sommer - Elvedi, Akanji, Rodríguez - Widmer (90.+2 Mbabu), Freuler, Xhaka, Zuber (85. Benito) - Shaqiri (75. Vargas) – Seferovic (75. Gavranovic), Embolo (85. Mehmedi). Trenér: Petkovic.Turecko: Cakir - Celik, Demiral, Söyüncü, Müldür - Ünder (80. Karaman), Tufan (64. Yazici), Ayhan (64. Yokuslu), Kahveci (80. Kökcü), Calhanoglu (86. Toköz) - B. Yilmaz. Trenér: Günes.