V Příbrami velmi rychle poznali, jak velký talent třímají v rukou. Už jako mladší žák hrál po boku daleko starších spoluhráčů, fotbalovými dovednostmi se jim hravě vyrovnal. Ve čtrnácti nastupoval za mladší dorost, v sezoně nastřílel ve 22 zápasech neskutečných 45 gólů. Byl na stážích v Juventusu, Hamburku, Chelsea a Ajaxu. Právě s amsterdamským klubem podepsal začátkem roku 2013 mládežnickou smlouvu, zamířil tam ale mohl až o rok později, až když mu bylo šestnáct.
Svůj talent rozvíjel i v tamní světově proslulé akademii, v lednu 2015 podepsal s Ajaxem profesionální kontrakt a v srpnu si jako osmnáctiletý odbyl debut za áčko v nizozemské lize. O pár dní později si poprvé zahrál i Evropskou ligu.
Velkou kariéru mu ale překazily zdravotní problémy. Pořád ale může vystřelit, jelikož v Twente, kam z Ajaxu zamířil, se mu velmi daří. Důkazem budiž i časté pozvánky do reprezentace.
Foto: FC Twente
Antonín BarákKariéra šikovného záložníka mohla skončit ještě dřív, než se pořádně rozjela. V šestnácti ho postihly vážné zdravotní problémy, kvůli kterým dokonce hrozilo, že bude muset s fotbalem nadobro přestat. Všechno ale překonal, do fotbalu se zakousl ještě víc a těžil z toho. V Příbrami dostal šanci v první lize už v osmnácti, následně pomohlo mu vydařené hostování v druholigové Vlašimi. V průběhu podzimní části sezony 2015/2016 se dostal do základní sestavy trenéra Tobiáše a rychle se vypracoval mezi opory. V zimě pak přispěchala s nabídkou Slavia a Barák neváhal.
V Edenu nestagnoval, ale postupně se dál a dál zlepšoval. Ve dvaadvaceti si svými výkony dokonce řekl i o první pozvánku do reprezentačního áčka. Debut v národním týmu si odbyl v přátelském duelu s Dánskem, ve kterém si rovnou připsal i premiérovou trefu.
Logicky tak přišel další přesun, českou ligu totiž přerostl. V Udinese zapsal několik povedených sezon, střihnul si i štaci v Lecce, ale naplno prorazil až v dresu Verony, kde se stal klíčovým hráčem. V této sezoně válí ještě o stupínek výš, vybrala si ho slavná Fiorentina.
Foto. ACF Fiorentina
Aleš MatějůProšel všemi mládežnickými reprezentacemi a jako dorostenec si mohl během půlročního hostování vyzkoušet, jak to chodí v PSV Eindhoven. Do české nejvyšší soutěže poprvé nakoukl v Příbrami, další dvě sezony strávil v Plzni. Tam se ovšem nedokázal nastálo prosadit do základní sestavy, proto vedení loni v létě svolilo k přestupu a jednadvacetiletý obránce se po padesáti odehraných ligových zápase přestěhoval za 65 milionů korun do týmu nováčka anglické Premier League Brighton & Hove Albion.
Tam se ale také nedokázal extra prosadit, a tak zvolil jinou zemi. V roce 2018 se stěhoval do druholigové Brescie v Itálii, kde odehrál čtyři sezony – jednu z toho v Serii A. V minulé sezoně působil chvíli v Benátkách, v té současné je pilířem druholigového Palerma.
Foto: Venezia FC
Tomáš WágnerAsi bychom našli i větší jména, ale vzhledem k tomu, jak velký význam pro současnou Příbram Wágner má, ho nelze nezmínit.
Wágnerovi se jako mladému v Příbrami dařilo, a tak nebylo s podivem, že o něj měla zájem česká elita. Zvítězila Plzeň, která vyrůstajícího střelce získala do svých služeb už v roce 2012.
Moc větších talentů tehdy po českých trávnících neběhalo, nicméně ve Viktorii se ne a ne prosadit naplno. Když tedy před ročníkem 2014/15 zamířil na hostování do Mladé Boleslavi, bylo to nejlepší řešení pro všechny. A dokázal to i čas, Wágner patřil mezi nejlepší šutéry ligy a z 24 ligových zápasech zapsal deset branek.
V Česku se mu dařilo ještě v Karviné, ale po jedné ze zpackaných sezoněměl Wágner Česka dost a zamířil ven. Na Kypru zakotvil v Nea Salmis, kde v třiceti utkáních nasázel sedmnáct branek. Ještě zkusil angažmá v Rumunsku, ale v únoru minulého roku se vrátil do Příbrami. Půl roku aklimatizace, ale od léta plná palba. V tomto ročníku F:NL zatím nasázel Wágner dvanáct branek ve patnácti utkáních.
Foto: FK Viagem Příbram