Dortmund se oklepal z debaklu, proti Bochumi obrátil skóre i díky Guirassyho dvěma zásahům

Dortmund se oklepal z debaklu, proti Bochumi obrátil skóre i díky Guirassyho dvěma zásahůmRalf Treese / DeFodi Images / Shutterstock / Profimedia
Fotbalisté Dortmundu porazili v německé lize předposlední Bochum 4:2, i když prohrávali 0:2. Dvěma góly přispěl k obratu guinejský útočník Serhou Guirassy, který přišel v létě ze Stuttgartu coby druhý nejlepší střelec minulého ročníku.

Hosté šokovali favorita v úvodním poločase dvěma brankami, o které se postarali během pěti minut Slovák Bero a Nizozemec De Wit. V závěru poločasu snížil Guirassy. Po hodině hry byl guinejský fotbalista faulován ve vápně a Can proměnil penaltu. Čtvrt hodiny před koncem Guirassy skóre otočil a za pár minut se trefil ještě Nmecha.

Dortmund je před víkendovými zápasy druhý o dva body za Bayernem. Bochum má po pěti kolech stále jen bod.

Bundesliga - 5. kolo:

Dortmund - Bochum 4:2 (44. a 75. Guirassy, 62. Can z pen., 81. Nmecha - 16. Bero, 21. De Wit).