eFotbal

Sychra ukončil pardubický půst a hlásil: Tohle nešlo nedat. Výsledek vypadá blbě, litoval Střihavka

eFotbal
Sychra ukončil pardubický půst a hlásil: To nešlo nedat. Výsledek vypadá blbě, litoval Střihavka
Sychra ukončil pardubický půst a hlásil: To nešlo nedat. Výsledek vypadá blbě, litoval StřihavkaProfimedia
Pardubice čekaly na soutěžní gól od začátku jarní části sezony. V součtu s pohárovým osmifinále střelecký půst Východočechů trval dlouhých 730 minut. Ukončil ho až Vojtěch Sychra, který v 10. minutě zápasu v Ostravě poslal Pardubice do vedení 1:0. Jeho tým ale z výborného startu nevytěžil ani bod a po nezvládnutém závěru nakonec prohrál s Baníkem 2:5.
Reklama
Reklama

Sychra po skvělé asistenci Ladislava Krobota uklidil míč do prázdné branky a ukončil nejdelší čekání Pardubic na gól od návratu do nejvyšší soutěže. "Kroby (Ladislav Krobot) mi to nachystal až do kuchyně. To nešlo nedat. Škoda, že jsme do zakončení nedohráli těch brejků víc. Náznaků bylo hodně, ale finále pak chybělo," řekl Sychra pro Oneplay Sport.

Pardubice hrály v bloku a vyrážely do rychlých protiútoků, čímž Baníku často zatápěly. "Byl to náš plán. Sychryč a Tanko měli nabíhat za obranu, Láďa Krobot si seskakoval pro míče do hloubky. Myslím si že to fungovalo, bohužel jsme ale brzké vedení nedokázali udržet a za stavu 2:3 jsme neproměnili pár závarů," litoval po zápase trenér Východočechů David Střihavka. 

Namísto vyrovnání přišly dvě branky na druhé straně. A o obě se postaraly zimní posily Baníku. Na 4:2 zvýšil někdejší hráč Pardubic Tomáš Zlatohlávek a konečnou podobu výsledku dal Dennis Owusu. "No, 2:5 nezní dobře," posteskl si Sychra. "Vypadá to blbě, ale za výkon se nemusíme stydět," dodal trenér Střihavka, jenž věři tomu, že se Pardubice od výkonu ve Vítkovicích dokážou odpíchnout.

"Byl to nádherný zápas, který nám ukázal, na čem pracovat dál. Jsem rád, že jsme konečně dali nějaké góly, ale bohužel jsme pětkrát inkasovali, to nevypadá dobře. Ty defenzivní věci musíme zvládat daleko líp," připustil.